Bilhos

Canon Pixma MX475’te Kimlik Fotokopisi Nasıl Çekilir?

Canon Pixma yazıcılarda arkalı önlü kimlik fotokopisinin nasıl çekilebileceğini yazımızda sizler için detaylandıracağız.

Canon Pixma MX475 faks özelliği de bulunan ve ADF (otomatik doküman yükleme) opsiyonuna sahip kapsamlı bir ürün. Aynı zamanda bu yazıcı beslemeli taramanın yanı sıra düz yatak tarama imkanına da sahip. Canon Pixma MX475 ile sadece birkaç dakika içerisinde zahmetsizce arkalı önlü kimlik fotokopi işleminizi kendiniz halledebilirsiniz. Otomatik besleme ünitesi sadece A4 ve türevi kağıtlar için uygundur. Kimlik veya diğer sert cisimleri bu bölmeye koymamalısınız! Silindirlerden, merdanelerden geçemeyeceği için yazıcınız hata vererek işlemi durduracaktır.

 

 

Canon Pixma MX475 Yazıcılarda Düz Yatak Tarama Kullanılarak Kimlik Fotokopisi Çekimi

Aşağıdaki videoda anlatıldığı gibi cihazınızın üst kapağını kaldırarak tarama bölmesini açın. Kimliğinizin ön yüzünü aşağı bakacak şekilde yerleştirdikten sonra kapağı kapatın ve Black (Siyah-Beyaz) kopyalama butonuna basın. Sorunsuz bir şekilde ön yüzü fotokopi ettikten sonra aynı kağıdı tekrar kağıt haznesine doğru bir biçimde yerleştirmeniz gerekiyor.

Bu yazıcıda yazdırma yönü aşağı taraftır. Yani diğer bir ifadeyle kağıdın temiz yönü size, kimliğinizin ön yüzünün bastırdığınız yanı aşağı bakacak şekilde yerleştirin. Tekrar tarama bölmesini açarak kimliğinizi bu defa paralel olarak tam karşı tarafa götürerek arka yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirin ve tarama bölmesi kapağını kapatın. (Hata yapmamak adına görsel olarak anlattığımız videomuzu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.) Yeniden Black (Siyah-beyaz) kopyalama butonuna basarak bu defa arka yüzü ön yüzün tam karşısına gelecek şekilde bastırın.