Kullanım Şartları Sözleşmesi

TANIM – AMAÇLAR


Bilhos (Şuan Görüntülediğiniz Web Sitesi) 5651 sayılı kanun kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bilgi toplumu olma yolundaki hedefini gerçekleştirmek adına legal çerçevede görsel, işitsel ve yazılı materyaller derleyen çevrimiçi bilgi kaynağıdır.

Gayesi internet ve iletişim teknolojisini verimli bir şekilde kullanmak adına tavsiye ve ipuçları sunmaktadır.

Bilhos içerikleri internet erişimi bulunmayan yahut internet teknolojisini etkin olarak kullanmayan kişilere takdim edilmek maksadıyla 5187 sayılı basın kanunun 7. maddesi gereğince yılda 1 defa bireysel imkanlarla basılmak üzere “dergi” formatında yayınlanır. Bu yayın ÜCRETSİZ olup Bilhos basın kanunu gereğince DERGİ statüsüne de sahiptir.

Sorumluluk Reddi 

  1. Bilhos içeriklerinin bütünü kişisel görüş, derleme, tanıtım ve yeniden yorumlamadan ibarettir. Bilhos’un hakkında yazı yazmış olduğu ürün, içerik, hizmet ve benzeri şeyleri kullanmanız yahut uygulamanız sonucu doğabilecek zararlardan Bilhos sorumlu tutulamaz.
  2. Bilhos’a yapılacak tüm ihtar, düzeltme, görüş ve öneri bildirimleri İLETİŞİM sayfasından yapılmalıdır. İletişim sayfası dışından yapılacak olan talepler muteber değildir, tebellüğ edilmiş sayılmaz.
  3. İnternet dünyasındaki yasal çerçeveyi oluşturan 5651 sayılı kanun Bilhos içinde bağlayıcıdır. Bilhos kanunun gereğini yapacağını taahhüt eder. YER SAĞLAYICININ  yurt dışında olmasından mütevellit her türlü hukuki yazışmanın İLETİŞİM sayfasından yahut [email protected] e-posta adresine yapılması icap eder. Bunların dışındaki kanallardan yapılacak bildirimler tebellüğ olunamaz. Tebellüğ olunmayan talep muteber değildir.
  4. Yayınımızın adı “Bilhos” olup yayınımızın adresi bilhos.com ve bilhos.com.tr adresidir. Bu uzantılar dışında ilave bir adresimiz yoktur ve OLMAYACAKTIR. Bilhos içeren muhtelif uzantılı internet siteleriyle herhangi bir illiyetimiz yoktur.
  5. Bilhos’a katkı sağlamak adına dışarıdan yazar kabul edilebilmektedir. Yazarların sağlamış olduğu içeriklerle ilgili sorumluluk yazara ait olup, Bilhos bundan sorumlu tutulamaz.


Kişisel Bilgiler ve Mahremiyet

  •  Bilhos’u daha da geliştirmek, Bilhos’un hangi ülkelerden ne şekilde ziyaret edildiğini analiz etmek gibi muhtelif bilgileri toplamak adına Google Analiytics kod parçacıklarını kullanmaktayız. Bu kod parçacığı sitemiz bağlamında internet kullanım alışkanlıklarınızı analiz etmemize yardımcı olmaktadır. Bahse konu bu analiz sistemi tamamen Google’a aittir ve şartlarını Google belirlemektedir. (bkz *) Google Analiytics ile alakalı hiçbir mahremiyet sorumluluğu Bilhos’a ait değildir.
  • Bilhos’u daha etkin kullanmak adına üye olunabilmektedir. Üye olmak için tarafınızdan sunucularımıza iletilen ip adresi bilgisi, e-posta adresi (yasal zorunluluklar dışında) üçüncü kişilerle paylaşılmaz.


Telif Hakları

Bilhos içeriklerini kaynak gösterse dahi izin almadan iktibas eden yayınlayan üçüncü kişiler hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu gereğince hukuki işlem başlatılacak ve tazminat talebinde bulunacaktır. Bilhos içeriklerinin ne şekilde kullanılabileceğine dair şu bağlantı dikkatlice okunmalıdır.

Şerh

Bilhos işbu kullanım şartları sözleşmesini haber vermeksizin istediği şekilde değiştirebilir, güncelleyebilir. Uyuşmazlık durumunda o günün tarihindeki gün sözleşme geçerlidir. Sözleşme revizyonları işbu sayfada bilahare gösterilir.

Uyarı

BİLHOS’U ZİYARET EDEN TÜM KULLANICILAR İŞBU SÖZLEŞMEYİ VE SÖZLEŞMEDEN DOĞAN HÜKÜMLERİ PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIR.

Sözleşme Revizyon Listesi

TarihAçıklama
20.09.2017Kuruluşumuzdan anılan tarihe kadar olan uyuşmazlıkları çözmek adına kari surette geçerli olan ilk sözleşmenin yayınlanması.

 

Başa dön tuşu
Sitemizi Ziyaret Ederek Sözleşmemizi Bütünüyle Kabul Etmiş Olursunuz! Lütfen Dikkatlice Okuyun.
+