AdvertorialBilgisayar & İnternet

Acer Bilgisayar Yazılım Sorunları ve Çözümleri

Bilgisayarlarınızdaki sorunların farklı farklı sebepleri olabilir. Yaşadığınız herhangi bir teknik problem ile ilgili internette detaylı bir araştırma yaptığınızda olası çözüm önerilerine denk gelebilirsiniz. Tabi ki her zaman çözümü internette bulamazsınız. Öncelikle emin olmasınız gereken şey sorunun donanı kaynaklı mı yoksa yazılım kaynaklı mı olduğudur. Yazılım kaynaklı sorunları internette araştırma yaparak bulmak daha kolaydır. Ancak yazılım sorunlarının her zaman düzeltilebilir bir çözümü olmayabilir. Temizlenemez ya da düzeltilemez sorunların olduğu durumlarda ise işletim sistemindeki verilerin yedeği alınarak sistem baştan yüklenmelidir. Halk arasında buna format atmak denilmektedir.

Format Nasıl Atılmalıdır?

Format atmak aslında basit ve ileri ileri tıklayarak yapılacak bir işlem değildir. Profesyonel bir format ile herkesin yaptığı format arasında uzun ömürlülük ve performans arasında dağlar kadar fark vardır. Ayrıca format işleminin sonrasında eski yedekler kesinlikle taranmadan ve temizlenmeden geriye atılmamalıdır. Böyle profesyonel teknik destek ihtiyacınız olduğunda Acer Teknik Servis sizlere uzman kadrosu ile destek olmaktan mutluluk duyar.

İlgili Makaleler

Format Atma ve Sonrası

İşletim sistemi yüklenirken seçilecek sistem en temiz ve sade haliyle olmalıdır. İçerisinde çeşitli yardımcı programlar vb. yazılımlar olmayan yalın halde bir işletim sistemi yüklemelisiniz. Tavsiyemiz kendi resmi sitesinden indirilmiş bir işletim sistemi olmasıdır. Ayrıca cd değil de usb ile format atmak istiyorsanız yine kendi sitesinde usb araçları mevcut siteler bulunmaktadır. Bu usb yazdırma aracı ile flash bellek içerisine işletim sistemini yazdırarak bilgisayarı usb ile boot ettiğinizde format işlemine başlayabilirsiniz.


Yalın olarak atılan format sonrası işlemlerde yüklenecek sürücüler yine kendi resmi sitesinden indirilmelidir. Örnek vermek gerekirse ekran kartını tanıtacaksınız o zaman marka model öğrenerek mesela nvidia ekran kartı için nvidia sitesinden modelini bularak sürücüleri indirip öyle kurmalısınız.

Temiz biz işletim sistemi için yapılması gerekenlerin sonunda ise eski yedeklenen verileri geriye atmak var. Bu veriler sağlam bir anti virüs programı ile taranarak temizlenmeli ve öyle geriye atılmalıdır. Geriye atılan verilerden önce aslında sürücülerin tamamı kurulmalı ve bir daha format ile uğraşmamak için sistemin temiz halinin sistem görüntüsü oluşturulabilir. Tüm bu işlemleri sizler için yapabilecek Acer bilgisayar servisi ile tertemiz ve performanslı bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu