Bilgisayar & İnternet

Açık Bankacılık Sistemi Kullanılmaya Başlandı

Tüm banka hesaplarının tek bir yerden yönetilmesini sağlayan Open Banking “Açık Bankacılık” sistemi bazı bankalarda sunulmaya başlandı.

 

Yapı Kredi, Vakıf Bankası, Garanti Bankası ve daha bir çok finans kuruluşu açık bankacılık işlem menüsünü sistemlerine entegre etmeye başladı. Bu sayede tek merkezden birden çok banka hesabının görüntülenmesi ve yönetilmesi kısmen de olsa mümkün oldu. Genellikle ticari müşterilere sunulan bu tip özellikleri artık bireysel banka müşterileri de kullanabilecek. Açık bankacılık sistemi ilgili bankaların mobil veya internet şubesi üzerinden tanımlanıp kullanılabiliyor. Listeden banka seçimi yapıldıktan sonra harici bankanın müşteri giriş penceresi açılacak ve sözleşmelere onay verdikten sonra harici banka nezdindeki hesapların eklenme işlemi tamamlanmış olacak. Açık bankacılık sisteminin ilerleyen zamanlarda daha da genişleyeceği öngörülüyor.

 


 

 

 

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu