Ödüllü Soru-Cevap

Bir Modeme Aynı Anda Kaç Aygıt Bağlanabilir?

R10.net Webmaster Forumu ile entegre yapılan interaktif, ödüllü bilgi yarışmasında doğru cevabı en detaylı ve anlaşılır bir biçimde veren kullanıcılara para ödülü dağıtıyoruz!


Tek yapmanız gereken bu yazının yorum kısmına doğru cevabı tüm detaylarıyla açık ve anlaşılır ve biçimde yazmak. 24 saat içerisinde yazılan cevaplar içerisinde en başarılı olanı editör tarafından seçilecek ve 30 TL para ödülü doğrudan ilgilisinin banka hesabına yatırılacaktır. Yarışma sadece R10 kullanıcılarına açık olup yorum yazarken R10 kullanıcı adı belirtilmesi önemlidir. Kazanan yarışmacıya R10 özel mesaj üzerinden ulaşılacak ve IBAN bilgisi istenecektir.

Soru: Bir modeme aynı anda kaç kullanıcı bağlanabilir?

Ne zamana kadar katılabilirim? 03.09.2022 19:00 (Sunucu saati esas alınır)

Kaç Kişi Ödül Kazanacak: 1 (BİR) Kişi

Sonuç 3 Eylül 2022’de açıklanacak, ödül miktarı hemen hesaplara fast/eft/havale edilecektir.

Verdiğiniz cevabı en az bir iki paragrafla gerekçelendirmeniz kazanmanız adına önem arz edecektir. Tek kelimelik, tek cümlelik cevaplar başarılı olamayacaktır. 

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

6 Yorum

  1. Süre geçmiş ama eski bir TürkTelekom çalışanı olarak şunu diyebilirim. geçtiğimiz yıllara kadar Teoride 16.516.350 (örneğin: 192.1.1.2’den 192.255.255.255’e kadar DHCP ‘yi açıp alt ağ maskesini 255.0.0.0 yaparsak ) cihaz tek bir modem üzerinden çalışabiliyordu. ipv6’ya geçilmesiyle bu sayı 34 x 10 üzeri 40 civarı bir sayıya yükseldi.

    Ama günümüz teknik cihazları buna uygun değil. 30’dan sonra ısınma problemi ile karşılaşıyor.
    —————
    teoriyi değilde gerçeğe geçersekte örneğin 1000 mbps olan bir modem ortalama 1000 cihaz destekler böylece her cihaza 1 mbps ayırır. hayır gelmez ama ayırır.

  2. R10!eyluliclal / Normalde ortalama bir modeme genelde 10 aygıt bağlanabilir. Ancak bu modemden modeme göre değişiklik gösterebilir. Sınırlandırıcı yoksa bile 10 kişiden sonrası aşırı yavaşlamaya sebep olacaktır.

  3. Bir modeme kablosuz olarak maksimum 10 kişi aynı anda bağlanabilir, kablolu olarak ise modeme port arttırıcı veya modemin port sayısı kadar da kablolu bağlanılabilir.

  4. genelde 10 ile sınırlandırılmıştır fakat kablosuz kullanıcı sayısı. MIMO olmayan kablosuz cihazlarda 10 kullanıcıdan sonrası sorun yaşatır. Kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ( veri alışverişi ) 5 kullanıcı bile sorun çıkartabilir. Fazlasıni tavsiye etmem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu