Bilgisayar & İnternetWordpress

Blog.com ile kaliteli Wordpress deneyimi

blogcom kapakWordpress MU alt yapısı üzerine bina edilmiş bir sistemle kullanıcılara ücretsiz Wordpress blog dağıtımı yapan blog.com verdiği imkanları göz önünde bulundurduğumuz zaman ücretsiz bloggerlara tavsiye edeceğimiz güzel bir portal. Türkçe dil desteğinin bulunduğu Blog.com’da ücretli ve ücretsiz üyelik tipleri mevcut. Blog.com’u alt başlıklarla tanıtmaya çalışalım.

 

 

 

 

 

Seo

Kalıcı Bağlantı Ayarlarlarını değiştirme imkanı vermesi ücretsiz blog servislerinden nazaran önemli bir avantaj olarak göze çarpıyor. (adresiniz.com/iceriginiz.html) tarzında bağlantı yapısı oluşturmanız mümkün.)

Webmaster Tools Verification aracıyla arama Google ve Bing Webmaster Tools için gerekli olan doğrulama kodlarını girmeniz mümkün.

Domain

siteismi.blog.com tarzında subdomain (alt alan adı) ile Blog.com’u kullanabileceğiniz gibi halihazırdaki alan adınızı da kullanabilirsiniz. Alan adı yönetim panelinizden Zone Recordu seçip Type seçeneğini “A” olarak ayarlayıp content kısmına 195.170.168.1 ip adresini, host kısmına da www yazarak alan adınızı Blog.com’a yönlendirebilirsiniz.


Temalar ve Görünüm

Aralarında Premium tema ücreticisi Woothemes gibi firmaların bulunduğu zengin bir tema havuzunun olması kullanıcıya tema konusunda çeşitli alternatifler sunuyor. Premium (Ücretli) temalarda mevcut. Kısmî olarak CSS düzenleme imkanı var olmakla beraber, Widget ve Favicon oluşturma hizmeti de sunulmuş durumda.

 

Bloggerların 2 GB depolama imkanı sunan Blog.com’u test etmesinde fayda var.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu