Bilgisayar & İnternetEmail/Sms

Cep Numaranızı kullanmadan da sms doğrulaması yapabilirsiniz

Yazımıza başlamadan evvel şu hususu önemle belirtmeliyiz ki gerçeğe aykırı bilgiler beyan etmek etik bir davranış değildir. Fakat güvenilirliliği konusunda şüphe barındıran web siteleriyle de kişisel bilgilerimizi gelişi güzel paylaşmamak da önem arz eden bir durum. Bu bilgilerin başında da şüphesiz cep telefonu numaramız geliyor.

Cep telefonu numaramız bir web sitesiyle paylaşmadan önce iki kez düşünmemizi gerektiren mahrem ve önemli bir bilgi. Çoğu web sitesinin bazen keyfi olarak da yorumlayabileceğimiz Sms Verification (Kısa Mesaj ile doğrulama) uygulaması bizleri cep telefonu numaramızı paylaşmak zorunda bırakabiliyor. Cep numaramızın web portallarıyla paylaşılması başta spam olmak üzere birçok sorunu beraberinde getirebilir.  Bu nedenle numaramızı paylaşmadan önce ilgili web sitesinin gizlilik politikasını iyice okumanızı tavsiye ederiz.

Yazımızda tanıtacağımız web sitesiyle cep numaranızı yazmadan da Sms doğrulama yapabileceksiniz. Üyelik gerektirmeyen Receive Sms Online‘da yazan numaraları kullanarak sms doğrulaması yapabilirsiniz.


Yapmanız gereken Receive Sms Online’da ki herhangi bir numarayı cep telefonunuzu isteyen web sitesine yazmak. Daha sonra yazdığınız numaranın yanında bulunan Read Message seçeneğine tıklayarak gelen doğrulama kodunu kullanabilirsiniz.

 

 Önemli Not: Bu numaralara gönderilen mesajları her kullanıcı okuyabileceği için güvenlik riski taşımaktadır!

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Admin Bey yazınız için teşekkürler. Tr de de çok sağlam numara onaylama siteleri mevcut. Bunları da bir araştırın ben 3 tane sağlam yer söyliyeyim bunları da makalenize ekleyin lütfen. Hep yabancı site eklemeyin azıcıkta Türk sitelere destek lütfen

    1. Test ettiğim bir web sitesi ve son ana kadar çalışıyordu. Şöyle bir durum var ki bazı sitelerin aktivasyon mesajları düşmeyebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu