Bilgisayar & İnternet

E-Nabız İle Doktorunuzu Puanlayabilir, Tahlillerinize Bakabilirsiniz!

E-devlet projesinin sağlık alanındaki ayağı olan “e-nabız”, hastanedeki verilerimize internet ortamı rahatlığında görüntüleyebilmemiz, geçmişe dönük sorgulama yapabilmemiz mümkün. E-Nabız’ın dikkat çeken yönlerine değinmeye çalışalım.

E-Nabız sistemine giriş yapabilmek için bilindiği üzere e-devlet şifremizin olması gerekiyor. E-devlet şifreniz yoksa anlaşmalı bankaların “internet şubesi” üzerinden e-devlet’e giriş yapabiliyoruz. E-Devlet şifresi alabilmek için en yakın PTT şubesine başvurabilirsiniz. İşlem ücreti 2 ₺ olup, şifreler eskisi gibi zarfta verilmemektedir. Giderken cep telefonunuzu yanınızda bulundurmalısınız, şifreniz cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir.

e-Nabız
e-Nabız
Fiyatı: Ücretsiz
  • e-Nabız Screenshot
  • e-Nabız Screenshot
  • e-Nabız Screenshot
  • e-Nabız Screenshot
  • e-Nabız Screenshot
  • e-Nabız Screenshot
  • e-Nabız Screenshot


E-Nabız İle Aldığımız Hizmeti Nasıl Puanlayabiliriz?

E-nabız sistemine giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sağ kısmında son hastane ziyaretleriniz listelenecektir. “Değerlendir” butonuna basarak aldığınız hizmeti ve doktorunuzu 5 üzerinden puanlayarak değerlendirebilirsiniz.

E-Nabız ile Geçmiş Tahlil Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

E-nabız’ın vatandaşa sunduğu kolaylıkların en önemlisi de tahlil ve tetkiklerin geçmişe dönük sorgulanabilmesi. 2015’ten itibaren işlem gören tüm tahlil ve tetkikleri tek dokunuşla görebilmek, incelemek mümkün.

Örnekte de görüleceği üzere Mart ayında yapılmış bir kan grubu analizimizi görüntülemiş olduk. Tahlillere erişebilmek için e-nabız sistemi anasayfasının sol kısmındaki “tahlillerim” ifadesine tıklamak yeterli.

Esnek, sade ve kullanışlı bir arayüzle hazırlanan e-nabız sisteminde alerji bilgisi girme, ilaç geçmişi sorgulama, randevu alma gibi daha pek çok işlem yapılabiliyor.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu