Bilgisayar & İnternet

Enpara İle Saat Kaça Kadar EFT/Havale Gönderimi Yapılır?

Bankacılık işlemlerinin tamamen ücretsiz olduğu Enpara’da işlem saatleriyle ilgili gelen soruları yanıtlamaya çalıştık.


Enpara Nedir, Avantajları Neler?

Ne yazık ki ülkemizde bankacılık sektörü bütünüyle banka menfaatini düşünen, müşteriyi mantıksız külfetler altına sokarak insanların birikimlerini heba eden bir yapıya sahip. Hesap işletim ücreti, havale ücreti, kart aidatı, geç eft gibi mantıklı bir izahı olmayan ücretlerle tüketiciyi mağdur eden bu sistem ‘dijital bankacılık’ devrimiyle değişime uğramaya başladı.

Şube kavramının olmadığı dijital bankacılık devriminin önemli örneklerinden biri de Enpara’dır.

QNB (Katar Ulusal Bank) Finansbank bünyesinde faaliyet gösteren Enpara sisteminde hesap açmak dahil olmak üzere tüm bankacılık işlemleri şubeye gerek duyulmadan internet ortamında yapılıyor.

Enpara sisteminde havale, eft ve sair tüm bankacılık işlemleri tamamen ÜCRETSİZ olup, hesap işletim ücreti gibi zoraki kesintilerde bulunmuyor.

Havale/EFT Nedir, Enpara ile Hangi Saatlerde EFT/Havale Yapabilirim?

Havale ve EFT her ne kadar esasen para transferi anlamına gelse de aynı şeyler değildir. 

A bankasının X şubesinden yine A bankasının Y şubesine yapılan transferler havale olarak adlandırılır. Genel olarak havale işlemleri 7/24 yapılabilmektedir. A bankasından B bankasına yapılan transferler ise EFT olarak adlandırılır ve hafta içinde mesai saatleri içinde yapılabilir.

Enpara hesabınızdan başka bir Enpara hesabına 7/24 zaman sınırlaması olmaksızın ÜCRETSİZ bir biçimde havale yapabilirsiniz.

Enpara ile herhangi bir banka hesabına hafta içi 09:00 – 17:15 saatleri arasında ÜCRETSİZ bir biçimde EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Saatler 17:16’yı göstermediği sürece yaptığınız tüm EFT işlemleri onaylanır ve diğer bankalarda olduğu gibi GEÇ EFT gibi ilave ücretler talep edilmez.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu