Bilgisayar & İnternetSeo

Google Webmaster Tools’a Gelen Gruplandırma Özelliği

Google Webmaster Tools’a ilave edilen gruplandırma özelliği ile web geliştiriciler kendilerine daha düzenli bir çalışma ortamı oluşturabilecek.

Bilindiği üzere web sitemizin Google’da arzu ettiğimiz ivmeyi yakalayabilmesi adına yapmamız gereken ilk şey şüphesiz ki Google Webmaster Tools‘ta doğrulama yaparak site haritalarımızı göndermemiz. Bu işlemi yapmamız SEO açısından hayati bir önem taşıyor. Google’a bir nevi “Bu sitenin sahibi benim, kontrolü bende” mesajı veriyoruz ve Google sitemizi en seri ve doğru bir biçimde tarayarak hata ve optimizasyon ipuçlarını bizimle paylaşıyor.


google webmaster tools gruplandırma özelliği

Onlarca web sitesiyle uğraşanların Google Webmaster Tools listesi oldukça karışıktır ve bazen işlem yapmak istediğimiz siteyi bulmak için epeyce zorlanırız. Sisteme yeni ilave edilen gruplandırma özelliği ile bu listemizi “Blog sitelerim, e-ticaret sitelerim, kişisel sayfalarım” gibi sınıflara ayırarak daha derli toplu bir çalışma alanı oluşturmak mümkün.

 

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu