Bilgisayar & İnternet

Instagram’dan Para Kazanmak

Günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri İnstagram. 300 Milyondan fazla kullanıcı sayısıyla resmen ayrı bir dünya. Kullanıcıların fotoğraflar paylaşıp videolar göndermelerine imkan veren aynı zamanda bunların altına yorumların atılabildiği beğenilerin yapılır özel mesajların atılabildiği çoğu uygulamayla benzer özelliklere sahip. Farklı diller tarafından desteklenen bu uygulamanın Türkçe olması kullanılabilirliğini arttırıyor. Aynı zamanda küçük uygulamalarınızı tercüme bürosuna başvurarak yabancı dile çevirebilmeniz mümkün o kadar zor bir şey değil.

Kullanımı kolay ve ücretsiz bir uygulama oluşu ve fotoğraflara verilebilen efektlerle ilk çıktığı ilk günden beri çığ gibi büyüyen bir uygulama Instagram.

Peki siz bu program aracılığıyla para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Instagram’dan para kazanmanın birkaç yolu mevcut bunlardan ilki pazarlama yapmak. Kadınlar arasında çok yaygın sistemdir. Bir hesap açarsınız ve belirli ürünlerin fotoğraflarını yayınlayarak reklam yaparsınız. Ayakkabı, takı, iç giyim, dış giyim aklınıza gelebilecek ne varsa pazarlayabilirsiniz bu uygulama aracılığıyla. Hatta kendi yaptığınız el işlerini bile satabilmeniz mümkün. Farklı dillerde yayın yaparak yurt dışına bile açılabilirsiniz www.bilgintercume.com ile içeriklerinizi herhangi bir dile çevirebilirsiniz.


Bir nevi dükkan açmak gibi bir şey. Kira masrafı yok, reklam masrafı yok, vergi yok, personel ücreti yok ama para kazanmak var. Yalnız bazı şeylere dikkat etmeniz gerek bu tarzda kullanıcılar genelde dolandırıcılık yapmaktadırlar. Aldığınız ürün bozuk kırık çıkar veya hiç gelmez ya da farklı renktir gibi birçok problemle karşılaşanlar oldu.

Yani insanlar artık bu tarzda dolandırıcıların cirit atmasından kaynaklı güvenemiyor ve pek tercih etmiyor.

Bir diğer para kazanma yöntemi ise en etkilisi fakat en zorudur. Çünkü fenomen olmanız gerekmektedir. Öyle binlerce kişi sizi takip edecek ve artık yayınlarınızda reklam alacaksınız. Birçok kişi bu sayede irili ufaklı reklamlar yapmakta para kazanmakta.

Bu tekniği en etkili kullanım yolu ise hobiler üzerine düşerek mümkün oluyor. Yani belirli bir hobiniz varsa buna dair paylaşımlar yapın ve o hobiye meraklı insanlar sizin profilinizde bir araya gelsin. Bu sayede yaptıklarınızla alakalı reklamlar alabilirsiniz. Örneğin bisiklete biniyorsunuz ve gezdiğiniz yerlerin fotoğrafını çekerek çok sayıda takipçiye ulaştınız. Bisiklet firmalarından tutunda parçacılara kadar sponsorluk teklif etmek isteyen ya da reklam vermek isteyenler olacaktır.

Hobilerinizi yaparken para kazanma fikri sizce de çok güzel değil mi?

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu