Bilgisayar & İnternet

İnternet Üzerinden Polise İhbarda Bulunmak Mümkün Müdür?

Alo 155 varken neden ihtiyaç duyulsun? diye düşünebilirsiniz. Fakat internet ortamından da emniyete ihbarda bulunmak mümkün.


İnternet Üzerinden Polise İhbar Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) resmî web sayfasında bir iletişim formu şeklinde tasarlanmış ihbar sayfasında şikayet etmek istediğiniz olayın veya kişinin bulunduğu İL/İLÇE’yi seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İhbarınızı destekleyici materyalleriniz varsa 10 megabaytı geçmemek kaydıyla sisteme yüklemeniz mümkün.

internetten polise şikayet

İlgili Makaleler

İnternet Üzerinden Yaptığım İhbarda Ad-Soyad Bilgisi Gerekli Mi?

Usule göre ihbarlar kimlik belirtmeden de yapılabiliyor. Bu bağlamda internet üzerinden yaptığınız online ihbarda ad-soyad kısmını boş bırakabilirsiniz. Fakat ad-soyad içeren, telefon vb. ulaşım bilgilerini bulunduran ihbarların isimsiz ihbarlara nazaran daha çok dikkate alınacağını tahmin ediyoruz.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu