Bilgisayar & İnternet

Yeni Nesil Teletext Teknolojisi HBB TV Nasıl Kullanılır?

90’lı yıllarda hayatımıza giren ve internetin atası olarak da nitelendirebileceğimiz Teletext teknolojisi pek çoğumuzun anılarında yerini koruyor. Teletext teknolojisinin modern yüzü olan HBB TV kavramına genel hatlarıyla değinmeye çalışalım.

HBB TV Nedir?

Uydu yayını ve internet bağlantısını birleştiren bir interaktif servis olan HBB TV kanala özgü bir teknolojidir. Hybrid Broadcast Broadband kelimelerinin baş harflerinden türeyen HBB, ilgili TV kanalının yayın akışı, program ve dizileri, haber, hava durumu gibi içerikleri grafik arayüzünde sunmakta. Her kanalın HBB TV desteği olmayacağı gibi her TV kanalının HBB içeriği de farklıdır.

İlgili Makaleler

HBB TV Özelliği Nasıl Aktif Edilir, Hangi Televizyonlar Desteklemektedir?

Hemen hemen bütün Akıllı TV ürünlerinde bulunan HBB TV özelliği bazı ürünlerde varsayılan olarak devre dışı bırakılmış olabilmekte. Akıllı TV’nizin ayar menüsünden HBB TV’yi aktif hale getirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. HBB TV’den yararlanabilmek için Akıllı TV’nizin internete bağlı olması gerekmektedir.

HBB akışı olan bir TV kanalını izlerken ekranda “Kırmızı tuşa basın” gibi ifadeler çıkarak HBB sayfasının hazır olduğunu olan bildirimler görünebilmektedir.

 

TRT, Fox, Atv ve daha birçok kanalda HBB desteği bulunmaktadır.


Akıllı Telefonla Televizyonumuzu Nasıl Kumanda Ederiz?

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu