Bilgisayar & İnternetİnceleme

Aidatsız Kredi Kartı Bonus Flexi’yi İnceledik

Bonus Flexi Kredi Kartı

0.00
8.5

Aidat/Ücretler

9.5/10

Kampanyalar ve İlave Hizmetler

7.5/10

Taksit ve Faizler

8.5/10

Avatantajları

  • Ek kart çıkarma imkanının olması
  • Garanti Pay ve BKM Ekspres ile kart bilgisi girmeden internetten alışveriş imkanı sunması
  • Kredi kartından EFT özelliğiyle nakit avans faizi ödemeden limit dahilinde para çekilebilmesi
  • İnternet Şubesinden kredi kartı limiti kullanılarak fatura ve vergi ödemesi yapılabilmesi

Dezavantajları

  • Elektronik sektöründe taksit sayısının 3'le sınırlandırılmış olması

Kredi kartı kullanıcılarından “aidat” adı altında alınan bedellerin haksız bir kesinti olduğunu ve hiçbir mantıklı sebebe dayanmadığını açıkça ifade ederek yazımıza başlayalım. Yasal düzenlemeler gereği her banka aidat ücreti alınmayan en az bir adet kart çeşidi sunmak zorunda. Bunlardan biri olan Bonus Flexi’ye dair izlenimlerimizi sizler için kaleme aldık.

Garanti Bonus Flexi Nasıldır, Avantajları Nelerdir?

İfade ettiğimiz üzere bankalar en az 1 adet aidat alınmayan kredi kartı çeşidi sunmak zorunda. Fakat deyim yerindeyse şark kurnazlığına giden çoğu banka aidatlı kredi kart çeşitleri tercih edilsin diye aidatsız olan kartlarını deyim yerindeyse hiçbir işe yaramayacak şekilde dizayn ediyorlar. Öyle ki bu kartlarda ne taksitli alışveriş yapabiliyor ne de puan kazanabiliyorsunuz. 


Bonus Flexi ise bu noktada aidat ödemeden kredi kartı kullanmak isteyenlerin ihtiyacını bir nebze olsun karşılayacak nitelikte. Taksitli alışveriş yapabildiğiniz Bonus Flexi ile aynı zamanda harcamalarınız nispetinde Bonus puan kazanabiliyor ve biriken Bonuslarınızla alışveriş yapabiliyorsunuz.

Garanti İnternet Şubesi üzerinden kullanılabilen Kredi Kartından EFT özelliği sayesinde nakit avans faizi ödemeden limitiniz dahilinde banka hesabınıza nakit çekebilmeniz ise önemli bir imkan. Belirlediğiniz hesap kesim tarihinden en geç 10 gün sonra ay içinde yaptığınız harcamanın en az %40’ını ödemek durumundasınız.( Kalanına faiz işleyecek) Eğer dönem borcunuzun tamamını öderseniz herhangi bir faiz ödemiyorsunuz. Ki en ideal kredi kartı kullanım şekli de budur. Borç sarmalına girmemek adına ekstre borcunuzun tamamını ödemeniz en doğru tercih olacaktır.

Bonus Flexi diğer aidatsız kartlar gibi kullanıcısına deyim yerindeyse üvey evlat muamelesi yapmıyor. Aidatlı kredi kartlarına sunulan kampanyalara katılım ücretini ödemek koşuluyla katılmak mümkün oluyor. 

Bonus Flexi’nin tek olumsuz yanı elektronik sektöründe taksit sayısını 3 ile sınırlandırması. Ödeme işlemini 4-5-9 taksit şeklinde yapıp ödemeniz sorunsuz bir şekilde tamamlansa bile alışverişiniz banka sistemine 3 taksit olarak yansıyor.

Bonus Flexi’ye Nasıl Başvurulur, Harcamalar ve Kampanyalar Nasıl Takip Edilir?

Bankanın müşterisi değilseniz öncelikle şubeye gidip kayıt yaptırmanız gerekiyor. Halihazırda müşteriyseniz Bonus Flaş uygulamasından “Başvurular” sekmesinden Bonus Flexi’ye başvurabilir ve yine Bonuş Flaş uygulaması sayesinde kartınıza özel kampanyaları ve harcamalarınızı takip edebilirsiniz.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu