Bilgisayar & İnternet

Aliexpress’deki “Turkey Post” Yeniliğiyle Çin Kargoları Artık Daha Hızlı!

Çin zenginlliğini ayaklarımıza getiren Aliexpress, alışveriş tutkunlarının hiç kuşkusuz vazgeçilmez adresi. Binbir çeşit ürün gurubunu uygun fiyatlara sunsa da çoğu zaman 2 ayı geçen kargo süreleriyle Türkiye kullanıcılarının kabusu olan Aliexpress’in yeni hamlesi yüzleri güldürecek!


Aliexpress’in “Turkey Post” Açılımı Ne Anlama Geliyor?

Aliexpress’den aldığımız ürünler bilindiği üzere China Post adlı ulusal kargo şirketiyle ülkemize ulaştırılmakta ve ülkemiz sathındaki teslimat ile PTT ile yapılmaktadır. Çoğu zaman 60 günü bile geçen bu uzun süreç alışveriş tutkunlarını zaman zaman adeta bezdirmekteydi. Her ne kadar Aliexpress’de “Hızlı Kargo” adı altında özel kargo şirketleriyle gönderim imkanı bulunsa da süpriz ek ücretler, özel kargoları kullanmamıza imkan vermeyecek düzeyde.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız Aliexpress alışverişinde gözümüze çarpan detay, aslında devrim niteliğindeki büyük bir hamle. Aliexpress’in “bazı” satıcıları Turkey Post adı altında doğrudan PTT ile çalışmaya başladı. RNXXXCN gibi barkodlar yerine RH1234567890TR şeklinde gönderi kodları sunan bu yenilikle, Aliexpress – Çin arasındaki kargo meşakkati azalmaya başladı. Aktarmasız bir şekilde doğrudan ülkemize gönderilen postalarımız eskiye nazaran çok çabuk elimize ulaştı. Öyle ki normalde çıkışı yapıldıktan yaklaşık 20-25 gün sonra yaşadığımız ilin PTT şubesine gelen ürünümüz Turkey Post ile sadece 10 günde bulunduğumuz ile geldi.

AliExpress
AliExpress
Üretici: Alibaba Mobile
Fiyatı: Ücretsiz
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot
  • AliExpress Screenshot

Önemli Not: Bu hizmetten faydalanmak adına sipariş öncesi mutlaka satıcı ile görüşmeli ve böyle bir imkanının bulunup bulunmadığını İNGİLİZCE dilinde sormalısınız.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu