Bilgisayar & İnternetİncelemeNasıl Yapılır

Akıllı Telefonunuzu Tarayıcı Gibi Kullanın

Akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz Metin OCR uygulamasıyla fotoğrafı çekilen metinleri tarayıp Word ortamına aktarmanız mümkün.

Tarayıcı Nedir Ne İşe Yarar?

Gelişmiş, yüksek çözünürlüklü kameralarla haznesine konulan dokümanı dijital ortama aktaran tarayıcılar, ofis ve bireysel kullanım için ihtiyaç duyulan bir bilgisayar donanımıdır. Taradığı dokümanda bulunan metinleri OCR teknolojisiyle tanımlayıp düzenlenebilir Word ortamına aktaran tarayıcıların işlevini gören ücretsiz uygulamalar da mevcut. Akıllı telefonunuza uygulama mağazalarından ücretsiz bir şekilde yükleyebileceğiniz bu uygulamalarla akıllı telefonunuzu bir tarayıcı gibi kullanmanız mümkün.

Metin OCR Uygulamasıyla Döküman ve Metin Tarama Nasıl Yapılır?


 

Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak edinilebilen Metin OCR uygulamasının kullanımı oldukça kolay. Uygulamayı çalıştırıp, kamera kullanmasına izin verdikten sonra taramak istediğimiz dökümanı kadraja alıp çekim butonuna dokunmamız gerekiyor. Tarayacağımız döküman bir A4 sayfası veya ekranımızdaki herhangi bir metin olabilir. “Okunaklı” olması kaydıyla el yazısıyla yazılmış sayfaları da tarayıp Word ortamına aktarmanız mümkün.

Uygulama çektiği fotoğrafı analiz etmek için sunucuya gönderiyor. Bu yüzden uygulamanın çalışması için aktif bir internet bağlantınızın (Wifi ya da Hücresel Veri) olması gerekli.

Metin Tarayıcı [OCR]
Metin Tarayıcı [OCR]
Üretici: Peace
Fiyatı: Ücretsiz
  • Metin Tarayıcı [OCR] Screenshot
  • Metin Tarayıcı [OCR] Screenshot
  • Metin Tarayıcı [OCR] Screenshot
  • Metin Tarayıcı [OCR] Screenshot
  • Metin Tarayıcı [OCR] Screenshot
  • Metin Tarayıcı [OCR] Screenshot
  • Metin Tarayıcı [OCR] Screenshot
  • Metin Tarayıcı [OCR] Screenshot

Uygulamanın Göze Batan Olumsuz Yanı: Her uygulama giderlerini karşılamak ve projelerini finanse etmek adına reklam gelirlerine ihtiyaç duyar. Bu bağlamda reklamsız bir uygulama düşünmek her ne kadar mümkün olmasa Metin OCR kullanıcıyı rahatsız edici yoğunlukta reklam barındırıyor. İnternet bağlantısını kapatıp kullanamadığımız için rahatsız edici reklamlardan kurtulmak da mümkün olmuyor.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu