Bilgisayar & İnternet

DHA’dan Haber Siteleri İçin Ücretsiz RSS Ağı!

Demirören Haber Ajansı (DHA) haber siteleri için abonelik gerektirmeyen özel bir haber havuzu oluşturdu.

Kendi imkanlarıyla internet haberciliği yapmak isteyen web site sahiplerinin en büyük sıkıntısı olan güncel ajans içeriği ihtiyacına yönelik DHA’dan “Ajanda” adında önemli bir yenilik sunuldu.

Bilindiği üzere kaynak gösterilip, link verilse dahi AA, DHA, İHA gibi ajansların içeriğini ücretli abonelik satın almadan kullanmak tazminat davası ile sonuçlanan bir durum.

Haber sitenizi güncel tutmak adına DHA’nın Ajanda sayfasındaki (ajanda.dha.com.tr) içerikleri manuel olarak ekleyebileceğiniz gibi otomatik içerik aktarıcılarla da haber sitenizde yayınlayabilirsiniz.

DHA Ajanda’da kategorilere göre ayrı ayrı RSS besleme linki bulunuyor. Wordpress kullanıyorsanız RSS Post Import adı ile sunulan eklentilerle DHA Ajanda’da bulunan içerikleri otomatik bir şekilde alabilmeniz mümkün.

Wordpress’deki Zamanla seçeneğini kullanarak çektiğiniz içerikleri saat başı veya her yarım saatte bir olacak şekilde yayınlayarak SEO açısından stratejik bir şekilde kullanmayı da düşünebilirsiniz. Her ne kadar istenilen sonucu vermese de spinner adı verilen araçlarla çektiğiniz içerikleri özgünleştirmeniz arama motoru deneyimi adına olumlu sonuçlar almanızı sağlayabilir.


Arama motorları nezdinde bir ivme yakalayabilmek adına haber sitenizdeki özgün (sizin ürettiğiniz, kaliteli, anlamlı, doğru içerikler) içeriklerin kopyala-yapıştır içeriklerinizden daha fazla olması gerektiğini unutmayınız. Bütünüyle kopyala-yapıştır içeriklerden oluşan haber sitelerinin arama motorlarında bulunabilir bir konuma yerleşmesinin mümkün olmadığını unutmamalısınız.

WordPress İçerik Botu Arayanlara Yepyeni Bir Alternatif “Wbot”

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu