Bilgisayar & İnternetİnceleme

Wordpress İçerik Botu Arayanlara Yepyeni Bir Alternatif “Wbot”

Wbots

Aylık 23 - 99 ₺ Arasında Paketler
Wbots
7.7

Tasarım ve İşlevsellik

8.5/10

Performans

8.0/10

Fiyat

6.5/10

Avatantajları

  • Web arayüzünden yönetilmesi ve sunucu üzerinde yoğun yük oluşturmaması

Dezavantajları

  • Ücretsiz paketin kısa süreli olması ve diğer paketlerin görece pahalı oluşu

İşlemleri otomatize edip zamandan kazanmak ve daha az çaba sarf etme arzusu günümüz teknoloji dünyasının bizlere aşıladığı alışkanlıkların başında geliyor. Wordpress tabanlı web site sahipleri için otomatik içerik oluşturma yazılımı WBot’u sizler için mercek altına aldık. 

Wbots’u Diğer Wordpress Botlarından Ayıran Özellik Ne? Nasıl Çalışıyor?

Her ne kadar kopyala-yapıştır içeriklerin Google nazarında hiçbir kıymeti harbiyesinin olmadığı defaatle yazılıp çizilse de pek çok web site yöneticisi hazır içeriği direkt veya özgünleştirerek (rewrite, spin) kullanmayı tercih ediyor. Wbots bu noktada hem içeriğin uzaktan çekilerek Wordpress’e aktarılması hem de spin denilen usulle özgün, benzersiz hale getirme işlemini yapan web tabanlı fonksiyonel bir yazılım. Yerli bir girişim olması Wbots’a daha çok dikkat kesilmemize sebep olurken, standart Wordpress eklentilerinden farklı bir teknik yapıya sahip olması da göze çarpan ilk husus oluyor.

Normalde Wordpress eklentileri zip paketler halinde Wordpress eklenti havuzunda bulunur ve direkt havuzdan çekilerek sisteme kurulur bildiğiniz üzere. Fakat Wbots farklı bir yöntem izleyerek web arayüzü üzerinden yönetilen bir servis sunuyor. Web arayüzünde ki site ekleme panelinden botu kullanmak istediğimiz web adresini doğrulatmamız gerekiyor.

Sistem size benzersiz anahtarlardan oluşturulmuş bir client dosyası oluşturarak (PHP) ana dizine yüklememizi istiyor. Wbots sunucuları oluşturulan bu dosyanın web sitemizin kök dizinine yüklendiğini doğruladıktan sonra akreditasyonu onaylıyor. Wbots’un tüm işlevlerini sanıldığı üzere Wordpress admin panelinden değil Wbots’un internet sayfası üzerinden yönetip kullanıyorsunuz.

Wbots’un Tasarım ve İşlevselliği Nasıl?

Wbots sisteminde haberden teknolojiye geniş bir içerik havuzu bulunmakta. Bütünüyle üçüncü taraf kuruluşlara ait olan içerikleri izin almadan doğrudan yayınlayamayacağınızı unutmamanız gerekiyor. Wbots bu noktada hazır içeriğin özgünleştirilmesi için de “spin” servisini de aynı çatı altında sunmuş. Bu yöntem – kabaca tarif edecek olursak – cümle içindeki dizilimi değiştirerek ya da eş anlamlı kelimeler kullanarak üçüncü tarafın hazırladığı içeriği benzersiz (özgün) bir hale getirmeyi “amaçlıyor”.

Bu yöntemle üretilen içeriklerin kalite noktasında bir kıymeti olduğundan bahsetmek çok zor. Nitekim bir kelimeyi değiştirip eş anlamlısını kullanmak çoğu zaman ahengi ve anlaşılabilirliği bozduğu gibi insanı gülümsetecek anlam kaymalarına da neden olabiliyor. Her şeye rağmen spin konusunda ısrarlıysanız Wbot size pratik bir çözüm sunuyor.

Sade, esnek ve kullanıcıyı yormayan pratik bir arayüze sahip olan Wbots’un görselliği oldukça muazzam ve mobil optimizasyonu da yapılmış durumda.


İçerikleri ayıklamak ve aktarmak oldukça pratik. İçeriği aktarmadan önce metin üzerinde müdahaleler ve kategori tasnifi yapılabilmekte.

 


Yerli Wordpress içerik botu olan Wbots kısa süreliğine ücretsiz deneyimlenmesine müsaade edilen ve aylık ücretli paketlerle sunulan interaktif bir hizmet.

Ücretsiz Wordpress botu arayan kullanıcılar için bu durum her ne kadar arzu edilesi olmasa da bu denli kapsamlı bir bot yazılımının ücretsiz alternatifine rastlamanın pek de mümkün olmadığını belirtmekte fayda var.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. WordPress botu ararken karşıma çıktı. Yazınızı da okuma fırsatı buldum. Keşke farklı yazılımlara da hizmetleri olsa. Bu en büyük eksik bence. Dilerim bu konuda hizmet verirler.

  2. Bu denli profesyonel yerli yazılımları görmek ülkemizdeki programcılarında bir gün google gibi arama motoru yapabileceğini bizlere düşündürüyor.

    Ayrıca wbot olarak google’de aradığımda bulamadım. Sanıyorum wbots olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu