Bilgisayar & İnternet

Farklı Bir Staj Deneyimine Hazır Mısınız?

2012 yılında kurulan zengin ve güncel teknoloji blogu Bilhos, kapılarını öğrenmeye ve uygulamaya meraklı stajyerler için açıyor. Basın kanununa göre süreli bir yayın organı bulunan Bilhos, BYEGM oluru ile stajyer kabul etmeye başladı.

Bilhos’da Staj Yapmak Nasıldır?

“Çay getir götür, Sen bir şeye karışma sadece bizi izle!” gibi klişe staj süreçlerini unutun. Bilhos teori ve pratiği bir arada barındıran bir staj sistemi benimsemiş olup, stajyerlerine etkin bir rol yükler. Bir haftalık online eğitimlerden sonra belirlenen görevi bizzat siz yerine getirirsiniz! Uygulayarak öğrenmenin verdiği şevk bir yana mekandan ve zamandan bağımsız uygulamamız ile çalışmayı bir eğlence haline getirmeyi amaçlıyoruz.


Öyle ki Bilhos stajında belli bir ofis ve belli bir mesai saati mefhumu yoktur. Belirlenen görevleri istediğiniz yerde, istediğiniz zamanda (belirlenen maksimum süreyi aşmamak kaydıyla) gerçekleştirip günlük/haftalık raporlarınızı yazmanız yeterli. Serbest zamanlı staj anlayışıyla çalışmayı, öğrenmeyi daha zevkli bir hale getirmeyi amaçlıyoruz.

Stajyerlere Verilecek Görevler

Bilhos, stajyerlerini ilgi duyacağı ve başarılı olacağı alanlarda deneyimlendirmeyi arzular. Bu yüzden bir haftalık online eğitimlerin sonrasında hangi alanda çalışmak istediğinizi siz belirlersiniz.

Görev Alanları

 1. 2018  Sayımızın tasarımı 

  Yılda bir kez yayınlanan dergimizin tasarımını stajyerlerimizle birlikte yapacağız. Bu görev bölümünde çalışmak isteyen arkadaşlarımızın Adobe Indesign ve Photoshop konusunda ders görmüş olması veya bu programları giriş seviyesinde de olsa bilmesi gerekmektedir.

 2. Bilhos Sosyal Ağ Sayfalarının Yönetilmesi 

  Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarının yönetimi bizzat stajyerlerimize bırakılacaktır. Bu bölümde görev almak isteyen arkadaşlarımızın sosyal medya konusunda gelişime ve öğrenmeye açık olmasını arzu etmekteyiz.

 3. Bilhos Portalı İçin Yazılı ve Görsel İçerik Üretilmesi 

  Sosyal ağlardan mobil uygulamalara, yazılım geliştirmeden sistem onarımına kadar teknolojiye dair pek çok konuya hitap eden bir teknoloji bloguyuz. Wordpress arayüzüyle ilgili online derslerin akabinde ‘kaleminize kuvvet’ diyerek sözü size bırakacağız. Yazılarınız öncelikle onaya düşecek ve online derslerimizle SEO ve son kullanıcı bakımından en etkili içerik yazım tekniklerini uygulayarak öğreneceksiniz.

 4. Bilhos Haber Editörlüğü 

  Dijital dünyaya dair önemli gelişmeleri yerli ve yabancı kaynaklardan takip edip, haberciliğin temel kavramlarına riayet ederek haberleştirmenizi istediğimiz bu görev bölümünde online eğitimlerle de destekli olarak maharetli bir haber editörlüğüne ilk adımı atmış olacaksınız.

Önemli Not: Bilhos, ‘naylon staj’ adı verilen ve öğrencilerin sırf staj yükümlülüğünü yerine getirmek maksadıyla çaba sarf etmeden ‘kağıt üstünde’ staj yapmak istedikleri bir metodu asla benimsemez. Verilen görevleri mazaretsiz bir şekilde yerine getirmez ve günlük/haftalık raporlarınızı yazmazsanız BAŞARISIZ notu ile staj dosyanız okulunuza gönderilir.

Bilhos Stajına Başvurmak İçin Şartlar Nelerdir?

Fakültenizin staj yönetmeliğinin Staj Yapılabilecek Yerler listesinde Süreli Yayın Kuruluşları / Dergi ifadesi bulunmalıdır. Staj programımız İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü için uygunluk göstermektedir.

Bilhos ticari bir kuruluş değildir ve dolayısıyla sigorta girişi yapamaz. Bu nedenle sadece ilgili fakültenin sigorta girişi yaptığı staj uygulamaları için stajyer kabul edebiliriz.

Bilhos, görevini yerine getiren azimli ve başarılı stajyerlerini bazı abonelik ve dijital ürünlerle ödüllendirir. Fakat bunun yanında stajyerlerine maaş ödemesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Staj evraklarının nakli email, fax ya da PTT – Aras Kargo ile alıcı ödemeli bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Staj Başvurusu bu bağlantıdan yapılacaktır.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu