Bilgisayar & İnternet

Everest SG-V300 VDSL Modemi İnceledik

Everest SG-V300 ADSL/VDSL Modem

165-185 ₺
8

Veri İndirme/Yükleme Hızı

9.0/10

Arayüz ve Kullanım Kolaylığı

6.0/10

Kablosuz Ağ Çekim Gücü

7.5/10

Fiyat

9.5/10

Avatantajları

 • Uygun fiyata bulunabilmesi
 • Paket hızına fazlasıyla ulaşabilmesi
 • Kolay kurulum
 • Kopma, yeniden bağlanma sorununun olmaması

Dezavantajları

 • Arayüzün yer yer karmaşık olması

Fiyat/performans ölçeğinde en tatminkar sonuçları veren cihaz araştırmamızda gözümüze çarpan Everest SG-V300’ü sizler için inceledik. Esasen Tenda ürünü olan SG-V300 ile ilgili izlenimlerimizi yazımızda bulacaksınız.

SG-V300 Tam Bir Fiyat/Performans Ürünü!

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki 200 ₺ altında VDSL modem bulmak oldukça zor. Bildiğiniz üzere eski ADSL modemleri hiper/fiber dediğimiz yüksek hızlı hatlarda çalıştırmamız kesinlikle mümkün değil. Hal böyle iken dikkatimizi çeken SG-V300 ürününü Gittigidiyor’dan 165 ₺’ye edindik. Üstüne bir de Gittigidiyor’un ilk alışverişe özel 20 ₺ indirim çekini kullandık ve ürün oldukça uygun bir fiyata geldi.

‘Ucuz etin yahnisi olmaz’ öz deyişinde olduğu üzere Everest SG-V300 fiyatından dolayı kullanıcıların endişe ile baktığı bir ürün. Her ne kadar ambalaj markası olarak Everest görünse de V300 esasen bir Tenda ürünü ve Broadcom çipset kullanıyor.

İlgili Makaleler

Harici iki adet anteninin bulunması en büyük artısı. Fakat iki anten var diye de duvarları, uzun mesafeleri şimsek gibi aşağını düşünmemek, büyük beklentilere girmemek gerek. En azından dahili antenli ürünlere göre daha iyi çektiğini söylemek mümkün.

Everest SG-V300 kutu içerisinde 1x VDSL splitter, 2X telefon kablosu, 1X ether kablosu ve 1x 12 V 1Ah adaptör ile geliyor.

SG-V300’ü Millenicom 35 megabit hıza sahip hattımızda test ettik. 39 megabit hızını dahi gördük ve yazımızı kaleme aldığımız son testimizde 33,9 megabit indirme hızına ulaştık. Dosya indirme işlemlerinde ise saniyede 3-3.9 megabayt arasında saniyelik bir indirme hızı sağladı. Kısacası Everest SG-V300 ile servis sağlayıcının bizlere sunduğu hıza sonuna kadar ulaşabiliyor.


Sistem arayüzü ise beklentilerimizi tam olarak karşılamadı. Kurulum son derece kolay olsa da belli işlevleri gerçekleştirmek adına bazen menülerin arasında kaybolmadık desek yalan olur. Daha güzel, daha sade ve kullanıcı dostu bir arayüz tasarlanabilirdi ama bu çok büyük bir eksiklik değil. Öte yandan arayüz Chrome tarayıcıda stabil çalışmayabiliyor. Nitekim bazı menülerde “Kaydet” butonunu çalıştıramadık. Arayüzden en iyi verimi alabilmek için Internet Explorer veya Edge tarayıcısını kullanmanızı öneririm.

Everest SG-V300 Genel Özellikleri

 • 2 Adet harici anteni
 • 2 yıl garanti süresi (En az 3 yıl olmalıydı)
 • USB giriş portu sayesinde flaş bellek ve diğer kayıt aygıtlarımızı ağ üzerinde paylaşma imkanı vermesi
 • 4 adet ethernet portu ile 4 adet cihazınıza ethernet ile bağlantı sağlayabilirsiniz.
 • 4.5 G modem desteği (USB portuna 4.5 stick modem takarak mobil bağlantınızı paylaşabilirsiniz.)
 • VDSL2 ve ADSL desteğiyle her türlü hatta sorunsuz çalışabilmesi

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu