Bilgisayar & İnternetİnceleme

Ücretsiz ve Formalitesiz Sanal POS Hizmeti Nasıl Alınır?

POS almanın ne denli meşakkatli süreçleri gerektiren bir iş olduğu pek çoğumuzun malumu. Eğer müşterilerinizin internet üzerinden tek çekim veya taksitle ödeme yapmasını istiyorsanız “Sanal POS” hizmetine ihtiyacınız var ki sanal pos alabilmekte pek kolay olmadığı gibi oldukça masraflı. Saniyeler içinde sanal pos oluşturmamızı sağlayan Sopsy’i sizler için inceledik, irdeledik…

Sopsy ile Saniyeler İçinde Ücretsiz Sanal POS Oluşturun!

İster istemez bu başlığın bir clickbait (tıklatmak için abartılı ifadeler kullanmak) olduğunu düşünebilirsiniz. Zira hangi banka veya aracı kuruluş sorgusuz sualsiz sanal pos verebilir ki? Sopsy’i incelerken bizlerde tıpkı sizler gibi temkinli yaklaştık. Emin olabilmek adına inceleyip test etmek en mantıklısıydı. Zira Bilhos diğer teknoloji sayfaları gibi bizzat deneyimleyip hakkında bilgi sahibi olmadığı şeylere dair yorum ve ön yargılara göre tespitlere bulunan, salt çeviri içerikler barındıran bir platform değil takdir edersiniz ki.

Sopsy’e tıpkı Facebook’a üye olur gibi kısa sürede üyeliğimizi gerçekleştirdik ve ödeme alabilmek için IBAN numaramızı kaydettik.

Sistem bize sadece %2.5 komisyon + 0,50 TL kesinti olacağını ve de hemen ertesi gün kazancın hesaba yatırılacağını ifade ediyordu ki bu da oldukça iddialıydı. Örnek olması maksadıyla birkaç TL’lik satış linki oluşturduk ve ön ödemeli kartla ödemeyi yaptık. Sistem SSL üzerinden sorunsuzca üç boyutlu güvenlik sayfasına yönlendirdi ve ödeme “güvenli” bir şekilde tamamlandı.

Vade farkı alınmak suretiyle taksitli satış imkanının da bulunduğu gözümüze çarpan başka bir detaydı.

Söylenildiği gibi işlemin hemen ertesi günü sanal POS ile ödenen tutar hesabımıza EFT olarak yatırıldı ve Sopsy hakkında tüm çekincelerimizi gideren incelememizi tamamlamış olduk.


Destek hizmetinin de oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Soru ve yorum paylaşımında bulunmak üzere samimi ve işin ehli olan destek ekibiyle de gayet verimli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Paypal‘ın ülkemizden “terki diyar” edişinin ardından küçük orta ölçekli e-ticaret ödeme noktasında adeta dipsiz kuyuya düşmüştü hatırlarsanız. Paypal’in sağladığı imkanlar kadar esnek ve fonksiyonel olmasa da Sopsy, ev ofis usulü çalışan kişilerin ve küçük işletmelerin internet üzerinden ödeme almasını zahmetsiz bir şekilde sağlayacak önemli bir girişim.

Tek yapmanız gereken Sopsy’e girmek ve üye olmak. İbraz etmeniz gereken herhangi bir belge veya başka türlü bir formalite yok. Ödemeleriniz ertesi gün hesabınıza “otomatik” olarak yatırılıyor.

Sopsy bunların yanı sıra kendi e-ticaret sitenizi kurmanız için de bir servis oluşturmayı düşünmüş.

Fakat halihazırda mevcut bulunan bir web siteniz, e-ticaret siteniz varsa Sopsy ile entegrasyon konusunda biraz sıkıntı yaşamak mümkün. Zira Sopsy ödeme için herhangi bir kod veya API desteği sunmuyor. Her ürün için ayrı ayrı bağlantı oluşturmanız ve fiyat bilgisi girmeniz gerekli. Ödeme yapılabilmesi için Sopsy’in oluşturduğu linke tıklanması gerekiyor ki satış esnasında müşterinizin tamamen farklı bir sayfaya gitmesini istemeyebilirsiniz. Fakat bu durumun Iframe ve benzeri kodlamalarla çözülmesi mümkün görünüyor.

Yeni ilave edilen özellikle PTT ile indirimli kargo gönderebilmek adına indirim kodu alabilmeniz de mümkün hale getirildi.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu