Bilgisayar & İnternet

İnternet Üzerinden Yurtdışı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

internet üzerinden yurtdışı banka hesabı açma
İnternet üzerinden İngiltere banka hesabı açarak yasal bir UK IBAN numarasına nasıl sahip olunacağı ile ilgili önemli detayları yazımızda sizler için derledik.

İnternet Ortamından Banka Hesabı Açılır Mı?

Mevzuatımız gereği banka hesabı açabilmek için kimlik ve ikameti gösterir belgeyi ilgili bankaya ibraz etmek gereklidir. “Müşteriyi Tanı” ilkesi çerçevesinde suç örgütlerinin finansal faaliyetlerini engellemek amacıyla banka hesabı açmak sıkı kurallara tabidir. Bu yüzdendir ki sosyal medya ağlarına üye olur gibi banka hesabı açmak mümkün değildir. Her ne kadar Enpara gibi dijital bankacılık girişimleri banka hesabı açmayı internet ortamında yapılabilmesini mümkün kılsa da kimlik kopyası ve ıslak imza şartları geçerliliğini korumaktadır.

Online Olarak Yurtdışı Banka Hesabı Açılabilir Mi?

Yazımızın ilk paragrafında banka hesabı açma işleminde “Müşteriyi Tanı” ilkesinin getirdiği zorunluluklardan kısaca bahsetmiş olduk. Bu bilgiler ışığında vatandaşı olunmayan ve de bizzat gidilmeyen bir Avrupa ülkesinde hesap açmanın mümkün olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Fakat PeP adlı elektronik para girişimiyle Birleşik Krallık CLEAR JUNCTION nezdinde bir banka hesabı edinmek ve İngiltere IBAN bilgisine sahip olabilirsiniz.

PeP’le Yurtdışı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

PeP ülkemizde faaliyet gösteren lisanslı bir finans kuruluşu. Sahip olduğu teknik alt yapı sayesinde CLEAR JUNCTION üzerinden bir banka hesabı edinmeyi mümkün kılmaktadır.


PeP’e üye olmak için kimliğimiz ve cep telefonumuzu yanımıza alarak kısa birkaç işlem adımını gerçekleştirmek gerekiyor.

yurtdışı iban oluşturma online

Müşteriyi Tanı ilkesi PeP için de geçerli. Yurtdışı hesap numaranızı oluşturmak için kimlik belgenizle doğrulama adımından geçmek gerekiyor.

Kimlik doğrulama adımından sonra yurtdışı banka hesap bilgileriniz ekranda görünecektir.

internet üzerinden ingiltere banka hesabı açma

UK IBAN numaranıza Tüm Avrupa ülkelerinden ödeme alabilirsiniz. (PeP masraf ve ücretleri geçerlidir.)

UK IBAN hesabınıza gelen paraları PeP kuruna göre TL cinsinden mevcut yurtiçi banka hesaplarına aktarabilme imkanı da tanınmaktadır.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu