AdvertorialBilgisayar & İnternet

Yabancı Dilde Özgün ve Kaliteli İçerik Üretmek Artık Çok Kolay!

profesyonel çeviri hizmetleri

Google Translate gibi gibi robot çeviri yapan web siteler her ne kadar büyük ölçüde kullanıcılara yardımcı olsa da kaliteli, anlaşılır ve özgün bir içerik oluşturmak için yeterli olmuyor. Bu yazımızda yabancı dilde kaliteli içerikler üretebilmenin yollarını arayacağız.

Robot Çevirilerin SEO ve Reklam Kazancına Olumlu Etkisi Var Mı?

Arama motorlarında üst sıralarda yer alarak daha fazla ziyaretçi alıp, daha fazla reklam geliri elde etmek isteyen girişimciler yabancı dilde içerik üretme yolunu tercih ediyor. Bu noktada başvurulan birincil kaynak Google Translate, Yandex Translate gibi robot çeviri araçları olsa da bu sistemlerin her zaman mükemmel bir sonuç sağlamadığı da aşikar. Alanın uzmanlarının yaygın kanaatine göre arama motorları robot içerikleri olumlu yönde değerlendirmiyor. 

Yabancı dilde içerik üretmenin SEO ve reklam geliri bağlamında gerçekten de olumlu bir etkisi var mı?

Yabancı dilde içerik üretimi için faydanabileceğimiz profesyonel kaynaklara nasıl ulaşabiliriz?

Bu sorulara yanıt arayarak konuyu anlaşılır kılmaya çalışalım.


Yabancı Dilde İçerik Üretmek Neden Önemli?

Gerek kurumsal imajın globalleştirilmesi gerek ise de içerik yoluyla kazanç elde etmek bağlamında yabancı dilde içerik üretmek büyük bir öneme sahiptir.

Çeviri başlı başına bir uzmanlık alanıdır. Motamot dediğimiz birebir kelimeleri çevirerek netice almak mümkün değildir. Çevirmenin her iki dile de hakim olması yeri geldiğinde özgün katkı ve yorumlamalar yapabilmesi önemlidir. Bu yüzdendir ki robot çevirilerin muazzam sonuçlar vermesi her zaman mümkün değildir. Tam aksine çoğu zaman gülünç duruma düşürebilir.

Eğer global manada bir hizmet veriyorsanız web sitenizin İngilizce sürümü kusursuz ve anlaşılır olmalıdır. Misyon ve Vizyon sayfalarındaki içeriklerin profesyonelce çevrilmesi global manada şirketinizin imajını olumlu yönde etkileyecektir.

Bunun yanı sıra kaliteli ve özgün İngilizce içeriklerin arama motorlarında iyi bir yer edindiği ve tatmin edici reklam gelirleri getirdiği bilinmektedir. 

Profesyonel Çeviri Hizmetini Nereden Nasıl Alabilirim?

Profesyonel çeviri hizmeti için freelance platformlarında çevirmenlik yapan insanlara ulaşabilir ve fiyat teklifleri alabilirsiniz. İnternet üzerinde yaptığımız araştırmalarda kurumsal bir yapıda kaliteli bir çeviri hizmeti sunan önemli alternatiflere de ulaştık. Protranslate içerik ajansı bu noktada güven veren kurumsal imajıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Oldukça zengin ve çeşitli bir referans ağına sahip olan Protranslate 7/24 canlı destek hattıyla her zaman ulaşılabilir olan bir servis. Sırf sayfayı doldurmak için yazılan dolgu içeriklerin ziyaretçi ve müşteri kaybına neden olduğunun altını çizen Protranslate’in sektörle ilgili değerlendirmeleri CNN gibi prestijli ana akım medya ağlarında da yer buluyor.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu