Bilgisayar & İnternetNasıl Yapılır

İnternetten Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

Yatırımcılar için “güvenli liman” olarak nitelendiren altın, istikrarlı artışıyla popülaritesini sürdürmeye devam ediyor. Altın yatırımı için kuyumcuya giden yolu kısaltmaya ve bilgisayarımız/akıllı telefonumuzla altın altın yatırımı yapmanın avantajlarını anlatmaya çalışacağımız bu yazımızı yatırımcılar mutlaka okumalı!

Altın Yatırımı Neden Kârlı?

Yatırım yapmak, yatırım yapılacak kaynağı belirlemek aslında uzmanlık isteyen çok geniş bir alan. Risk faktörünün göreceli olarak en az olduğu söylenen ve yatırımcıyı orta – uzun vadede karlı çıkaran altın, yatırımcıların birinci tercihi olmaya devam ediyor.

İnternetten Altın Yatırımı Nasıl Yapılır, Avantajları Neler?

Kuyumcuya gitmeden, yastık altında saklamanın risklerini almadan altın yatırımı yapmak pek ala mümkün. Hemen hemen bütün bankaların hizmete sunduğu “vadesiz altın hesabı” adlı bir uygulama var. Zamana ve mekana bağlı kalmadan altın alıp satabileceğiniz bu imkandan faydalanabilmek için çalıştığınız bankanın internet şubesi sistemine dahil olmanız ve eğer arzu ederseniz mobil uygulamasını indirmeniz yeterli.


Kuyumcuların alış-satış kuru ‘duyumlarımıza’ göre internette gördüğümüz rakamlardan farklı olabiliyor. Özellikle altın bozdururken altın üzerindeki tarihe göre ‘yıpranmışlık bedeli’ de düşülmesi yatırımcının kar marjını düşürüyor. Fakat internet üzerinden yapılan altın alım satımlarında böyle bir dezavantaj söz konusu değil. Aktif olan kur rakamından dilediğiniz zaman altın alabileceğiniz gibi yine dilediğiniz zaman mevcut kur üzerinden altın bozdurabiliyorsunuz. Bozdurduğunuz altının kur karşılığı bedeli vadesiz altın hesabınızdan düşülerek anında vadesiz TL hesabınıza geçiyor.

İnternet Altın Alım/Satımı Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Şu hususu unutmamakta fayda var ki her bankanın kendine has kuru vardır. Örneğin A bankasında gram altın 190 ₺ ise B bankasında 200 ₺ olabilir. Yine aynı şekilde C bankası gram altını 180 ₺’ye bozuyorsa D bankası 175 ₺’ye bozabilir. Bankaların web sitesine girerek en avantajlı kur fiyatlarını sunan banka ile çalışmanız daha mantıklı olacaktır.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu