Bilgisayar & İnternetNasıl Yapılır

Kyk Wifi Çıkış Nasıl Yapılır? * 2022

Kyk wifi çıkış işleminin nasıl yapılacağını ve yaşanan sorunlara dair çözüm yollarını sizler için bu yazımızda derlemeye çalıştık.


kyk wifi çıkış yapma

Kyk Wifi, üniversite öğrenimi için Kredi Yurtlar Kurumu’nda barınan öğrencilere özel olarak sunulmuş Türk Telekom fiber altyapılı ücretsiz bir internet erişim sistemidir. Kablosuz ağlara bağlanma özelliği bulunan herhangi bir cihazla kullanılabilen bu özel internet erişim sisteminden faydalanmak için kyk yurtlarına kayıtlı olan öğrenciler e-devlet üzerinden başvuruda bulunarak şifre almaları veya yurt öğrenci işleri personeline bizzat başvurmaları gerekmektedir. KYKWIFI SSID’si ile çoklanmış access pointler üzerinden sunulan bu ağlarda şifreleme bulunmamaktadır. Ağa bağlanıldıktan sonra intranet sistemi üzerinden açılan wifi.kyk.gov.tr veya wifi.gsb.gov.tr adresine kimlik numarası ve şifre bilgisi girilerek erişim aktifleştirilebilmektedir. (Ayrıca bkz. KYKWIFI internet hızını artırmak) Kyk wifi sistemi kullanıcı başına sadece bir cihazın internete erişebilmesine izin vermektedir. Dolayısıyla kyk wifi çıkış işlemi yapmadan ikinci cihazda internet erişimi sağlanamamaktadır. Kyk wifi çıkış işlemi yapmak için wifi.kyk.gov.tr veya wifi.gsb.gov.tr adresine bağlanıp Çıkış ifadesine tıklamanız yeterli olacaktır. Ağın ağır olduğu durumlarda işlem time out yani zaman aşımına uğradığı için gerçekleşmeyebilir. Bu tür durumlarda işlemi tekrarlayarak onay mesajını beklemek gerekmektedir.

Kykwifi ile İlgili S.S.S.

  • Kyk wifi kişiye özeldir. Şifre paylaşımı ve başkasına kullandırım mesuliyet doğurabilir.
  • Kyk wifi üzerinden illegal erişim (warez, korsan dosya indirme) kati yasaktır ve cezayi müeyyide doğurabilir.
  • Kyk wifi bu yazıda anlatılan sinyali çok olan access point’e bağlanma dışında stabilize edebilecek bir yapıda değildir. Kalabalık bir ağdaysanız ve aktif kullanıcı çoksa hızınız düşük olacaktır.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu