Bilgisayar & İnternet

KYKWIFI internet hızını artırmak

kykKredi ve Yurtlar Kurumunun bünyesindeki yurtlarda öğrencilere ücretsiz hizmet vermek için hizmete sunulan KYKWIFI ücretsiz kablosuz internet ağı öğrenciler için önemli hizmetlerden birisi oldu. Aldığımız bilgilere göre yüzlerce kişinin internete eriştiği bu ağlarda, yoğunluktan dolayı zaman zaman internet hızı önemli ölçüde düşüyor. Bu bağlamda ilgililerin bant genişliğini daha mamur hale getirmeleri gerekiyor. Bu yazımızda KYKWIFI ağlarından maksimum verimi almak için ikii tavsiyede bulunacağız.


 

1. Harici Kablosuz Ağ Adaptörü Kullanın

Dizüstü bilgisayarımızda halihazırda bulunan kablosuz ağ adaptörü entegre bir sistem olduğu için bu adaptörler araya duvar gibi engellerin girmediği açık alanlarda faydalı olsa da diğer durumlarda pek başarılı değil. Bundan dolayı harici bir kablosuz ağ adaptörü kullanmanız internet hızınızı artıracaktır.

2. Sinyali En Güçlü Olan Vericiye Bağlanın!

Bilindiği üzere bu ağlar binanın çeşitleri yerlerine konulan hotspot vericilerle sinyal yaymakta. Her kablosuz listemizde sadece KYKWIFI adını görsek de aslında her hotspot ayrı ayrı sinyal yaymakta. Windows’un standart kablosuz ağ seçim alanında bunu görebilmemiz mümkün değil ancak kablosuz ağ adaptörümüzün yazılımı bu konuda bize yardımcı olabilir. Realtek 8187L çipsetini kullanan bir kablosuz adaptörünün yazılımında bunu daha detaylı görebilmek mümkün.
1Normal olarak bağlandığınızda Windows bunlardan birisini rasgele seçecektir. Fakat siz bu ekrandan sinyal gücü en fazla olanı seçerek internete daha hızlı bağlanabilirsiniz.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu