Bilgisayar & İnternetHaberler

Arazinizi uydudan görün!

tapu

turkiye.gov.tr ile devlet dairelerinin elektronik ortama taşıma hamlesi şüphesiz ki bilgi toplumu hedefleyen toplumumuz için her ne kadar çok geç kalınmış olsa da önemli bir adımdı. Fakat ne yazık ki kamu kurumlarının sanal ortama taşınması umulduğu kadar kısa sürede olmadı ve pek çok kurum bu süreçte epeyce geride kaldı. Bahse konu bu kurumların içinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün ismini zikretmek sanırım pek yanlış olmaz. Tapu bilgilerinin turkiye.gov.tr’ye aktaran ve çalışmalarına ivme kazandıran TKGM, turkiye.gov.tr’den bağımsız olarak çalışan ve herhangi bir üyelik istemeyen Parsel Sorgulama sayfası ile mülk sahiplerine arazi ve taşınmazlarının Google Earth üzerinden görme imkanı veriyor.

Bu adresten ulaşacağınız  sayfada il ve ilçe bilgilerini seçtikten sonra tapunuzda yer alan ada ve parsel numaralarınızı girmeniz yeterli.


 

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu