Bilgisayar & İnternetİnceleme

Longline LNG2100/256GN 256 GB NVMe M.2 Performans Testi

Görece uygun fiyatıyla dikkat çeken Longline 256 GB NvME SSD’nin yazma-okuma hızlarını sizler için test ettik.

Ekran kartı (GPU), işlemci (CPU), RAM gibi ana donanımlar her ne kadar bilgisayarımızın performansı konusunda önemli etkiye sahip olsa da kullanıcı deneyimini hissedilir oranda etkileyen temel etken tüm verilerimizin kayıtlı olduğu sabit diskimizin cevap verme süresidir. Mekanik bir sistemle çalışan HDD’ler günümüz standartlarına yetişemediği için hantal bir yapıya sahip. Verileri hareketli bir yüzey yerine tıpkı USB bellek gibi çiplere kaydeden SSD’ler “ağır çalışan bilgisayar” sorununu büyük ölçüde ortadan kaldıran önemli bir teknolojik yeniliktir. Saniyede 500 megabaytı bulan okuma-yazma hızlarıyla SSD’ler bilgisayar performansında hissedilir oranda iyileşme sağlamaktadır. PCI Express arabirimini kullanan NVME SSD‘ler ise saniyede 1 cigabayttan daha fazla veri okuyup yazarak ultra düzeyde performans sağlayan bir teknoloji ürünüdür. NVME SSD için uygun slotu bulunan bir anakartınız varsa mutlaka NVME SSD tercih etmelisiniz. 

Longline LNG2100/256GN 256 GB NVMe M.2 İncelemesi Okuma/Yazma Sonuçları

Yaklaşık bir yıldır kullandığımız Longline 256 GB SSD‘yi sizler için AS SSD programı üzerinden test ettik. 

Sonuçlar ise şöyle


Değerler megabyte cinsindendir.

Sıralı Okuma / Yazma: 1664 – 1188

4K Okuma Yazma: 38,55 – 114,66

4k64 Okuma Yazma: 369,39 – 689,06

Genel Skor: 1780

Test videosunu izlemek isterseniz ↓

 

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu