Bilgisayar & İnternetSoru-Cevap

4 Port USB Hub “Aygıt Tanınmadı” Hatası Çözümü


4 Port USB Hub tüm portları dolu olunca ağır çalışıyor veya hata veriyor, ne yapabilirim? sorusunun cevabı yazımızda.

Belirli sayıda bulunan USB giriş soketlerimizi çoğaltmak ve daha fazla aygıt bağlayabilmek adına USB Çoğaltıcı olarak da isimlendirdiğimiz 4 Port USB Hub aygıtlarına ihtiyaç duyabilmekteyiz. N11, Gittigidiyor gibi B2B tarzı alışveriş sitelerinde görece oldukça uygun fiyatlara bu cihazları edinebilmek mümkün. Bu cihazlardan tam verim alınamadığı, ağırlık ve kopma problemlerinin yanı sıra bazı cihazların stabil çalışamadığı şeklinde oldukça kullanıcı yorumları gözlemleyebilmek mümkün. Nitekim bizler de incelememiz sırasında ses kartı özelliği de taşıyan Mide-X MDX-999 adlı cihazımızı bahsi geçen bu HUB özerinden çalıştıramadık.

 

İlgili Makaleler

4 Port USB Hub Hatası Çözümü

4 port usb hub hatası çözümü

Aygıtta yaşanan problemin sebebinin güç beslemesi yetersizliği olduğunu söylemek mümkün. Bu noktada çözüm ise cihazın yan tarafına belirli belirsiz alelade bir şekilde konulan güç girişi yoluyla cihaza 5V harici enerji sağlamak. Herhangi bir cihazınızın 5V adaptörünü veya videomuzdaki gibi bir ara dönüştürücü kablo yardımıyla telefon şarj cihazınızı kullanabilirsiniz. Cihazın harici güç desteği aldığında görece daha stabil çalıştığı gözlemlenmiştir. Kullandığınız adaptörün USB standardının gereği olan 5V enerji verdiğinden emin olmak gerekiyor. 5V’den daha fazla enerji akışı sağlayan adaptörlerin (aynı soket yapısına sahip pek çok ADSL/VDSL modem adaptörü 12V çıkış gücüne sahiptir) kullanılması ciddi hasarlara sebebiyet verecektir. Alışveriş sitelerine “5V DC Adaptör” şeklinde bir anahtar kelime girerek pek çok alternatife ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu