Bilgisayar & İnternet

Vodafone Hattına Kuruşlu TL Yüklemek

GSM hatlarımıza TL yüklerken spesifik bir seçenek belirlemek maalesef mümkün olmuyor. Örneğin 14 TL yüklememize ihtiyaç var ama TL yükleme penceresinde skalanın 15, 20, 25, 40 diye şeklinde uzayıp gittiğini görüyoruz.

Fakat Vodafone aboneleri Ziraat Bankası’nın Cep Lira yükleme menüsünden istedikleri miktarda ve de hatta kuruşlu TL yüklemesi yapabilirler. Testimizde gördüğünüz üzere hattıma 16,50 TL yükledim.

 


Faturasız (ÖN ÖDEMELİ) Hatların Geleceği Ne?

Operatörlerin sistemli bir şekilde faturasız aboneleri faturalı tarifelere geçirme yönünde bir eğilimi var. Bu nedenle son zamanlarda faturasızdan geçişler için hazırlanan oldukça avantajlı faturalı tarifeler bulunuyor. Fakat yine de faturasız aboneler yine de hatırı sayılır bir varlığından bahsetmemiz mümkün.

Öte yandan faturasız hatlar içinde özellikle Vodafone’da güzel paketler mevcut. Örneğin Çeyrek Altın tarifesi… 15 TL’ye 500 DK (Her Yöne) ve 250 MB internet paketi sunuluyor.

İdeal TL Yüklemesi Nasıl Yapılır?

Paketinizin ücreti + 1,58 TL’lik Telsiz kullanım vergisi şeklinde yükleme yapmanız en mantıklısıdır. Vodafone’da bakiyeniz – (eksi)’ye düşse eksi bakiye üzerinden paket yenilemesi yapılabilir. Örneğin Eksi 6 TL bakiyeniz olsun. 15 TL’lik bir paket için 21 TL yüklemenize gerek yok. Veya bakiyeniz 0 TL olsun. 10 TL yükleyerek 15 TL fiyatlı pakete sahip olabilirsiniz! Bakiyeniz eksi 6 TL olur ve paket hesabınıza yüklenir.

Faturasız Paketlerin Faturalı Paketlerden Farkı Nedir?

Faturalı paketlerde kullansanızda kullanmasanız da her ay paket içeriği yenilenir, taahhütlü/kontratlı paket kullananlar iptal etmek istediklerinde cayma bedeli öderler. Fakat faturalı hatlarda paket TL yükleyince aktif olur ve kullanıcılar istedikleri zaman paketi iptal edebilirler.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu