Bilgisayar & İnternetNasıl Yapılır

Windows 10 Etkinleştirme Para Ödemeden Nasıl Yapılır?

Microsoft’un görece en çok beğenilen işletim sistemi (OS) olan Windows 10’a ücretsiz ve de yasal bir biçimde nasıl sahip olacağınızı sizler için açıkladık.


Windows 10 Ücretli Midir? Fiyatı Nedir?

Windows 10, büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Windows 7 hükümdarlığını bertaraf ederek birinciliği elde eden kapalı kaynak kodlu bir işletim sistemi literatürdeki adıyla Operation System (OS)’dir. Microsoft tarafından üretilen ve sunulan bu işletim sisteminin yasal bir kopyasını edinmek ve etkinleştirmek için lisans ücreti ödemek gereklidir. Windows 10’u kutulu ambalajlı olarak edinmek mümkün olduğu gibi orijinal kopyayı internet üzerinden indirdikten sonra satın alınan lisans kodunu girerek de Windows 10 etkinleştirme işlemi yapabilirsiniz. Windows 10 lisans ücretleri dar ve orta gelirli bireylerin bütçesini zorlayacak görece pahalı bir fiyata sahiptir. 

İlgili Makaleler

Ücretsiz Windows 10 Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Korsan yazılım kullanmak gerek ulusal gerek ise de uluslar arası mevzuata aykırı olduğu gibi çok büyük güvenlik risklerini de beraberinde barındırmaktadır. Windows 10 etkinleştirme ekranını by-pass ederek “kırma” işlemini gerçekleştiren hackerlar sisteme arka kapı araçları yükleyebilmekte veya kişisel mahremiyeti tehlikeye sokacak açıklar bırakabilmektedir. Bu yüzden hiçbir suretle korsan Windows 10 kullanımına tevessül edilmemelidir. 

Orijinal, yasal ve de tamamen ücretsiz Windows 10 edinebilmek mümkündür. Özellikle de üniversite öğrencileri bu konuda avantajlı bir grup içerisinde bulunuyor.

Ücretsiz Windows 10 İndirme & Windows 10 Etkinleştirme şu yollara yapılabilmektedir.

Üniversitelerin Yazılım İndirme Sayfaları

Microsoft, şirket politikası gereği eğitime önem veren bir kuruluş olarak biliniyor. Bu yüzden pek çok ürününü eğitim amaçlı olarak ücretsiz lisansladığını gözlemlemekteyiz. Bazı üniversiteler sahip oldukları lisanslı yazılımları resmî web sayfaları üzerinden paylaşmaktadır. Ne yazık ki pek çok üniversite öğrencisi bu imkanları değerlendirmeden mezun olmakta ve doğal olarak erişim haklarını kaybetmektedir. Üniversitelerin yazılım indirme sayfalarında hem yasal kopyanın ISO kalıbı hem de Windows 10 etkinleştirme ürün kodu bulunuyor. Kullanmayacaksanız bile kalıbı indirip kodu muhafaza etmenizde fayda vardır.

Fakültelere Özgü Olan OntheHub Sayfaları

OntheHub akademik kullanım için indirimli veya ücretsiz yazılım desteği bulunan bir web servisidir. Ülkemizde pek çok üniversitenin pek çok fakültesinin OntheHub sayfası bulunmaktadır. Bu sayfalarda Windows 10 ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bu sayfalara girip @universite.edu uzantılı e-mailinizle erişim hakkı isteyebilirsiniz. Üyelik talebiniz onaylandığında sisteme giriş yaparak orijinal Windows 10 kopyanızı indirebilir ve sistemde görünecek olan lisans koduyla Windows 10 etkinleştirme işlemini hiçbir ücret ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu