Bilgisayar & İnternetSeoWordpress

Wordress’ciler Yazıyı Bitirir Bitirmez Yayınlamalı Mı?

Dijital dünyadaki kimliğiniz olan Wordpress blogunuza bin bir emek ve zahmetle içerik hazırlıyorsunuz. İşin belki de en keyifli kısmı içeriği bitirdikten sonra “Yayımla” butonuna tıklamak. Tıklamadan önce bir dakika durun! İçeriğinizi SEO bağlamında daha değerli kılmak adına önemli bir stratejiyi sizlerle paylaşacağız.wordpress seo

Google, Planlı ve Düzenli Olunmasını İster!

Her gün düzenli olarak içerik üreten bir web sitesi anında indeks alırken, ara sıra içerik ekleyen web sitelerinin/bloglarının daha geç indeks aldığını veya manuel müdahale ile URL’yi Google veri tabanına kaydettiğini gözlemliyoruz. Haliyle bu durumdan şu sonucu çıkarabilir ki Google, SEO bağlamında devamlılık ve düzenlilik konusunda hassas.

Bu durumda sürekli olarak güncel içerik üret(e)meyecek olanların içeriğini belirli bir gün veya saate yayması Google nazarında planlı bir yayın yapıldığı intibasını uyandırmak adına faydalı olabilir. Bu bağlamda içeriğinizi tamamladıktan sonra Yayımla butonuna basmak yerine saat başına zamanlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Zamanlama saatine karar vermek adına Google Analiytics verilerine bakıp sitenize en çok giriş yapıldığı saati tespit edebilirsiniz. Veya direkt en yakın olan saat başına zamanlamanız da düşünülebilir.


Örneğin içeriğinizi saat 19:30’da bitirdiniz. Yayımla butonuna tıklamak yerine saat 20:00’ı seçip zamanlamak SEO bağlamında ivme kazanmak adına faydalıdır. Böylece Google nazarında saat başı düzenli içerik üreten bir web sitesi intibası oluşacaktır.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu