Bilgisayar & İnternet

Autoware Araç İçi İnvertor İle Akü Gücünü 220 Volt’a Çevirin!

Zincir mağazalardan edindiğimiz araç içi invertor cihazı ile 12 voltluk motosiklet aküsünden aldığımız enerjiyi 220 voltluk şehir cereyanına dönüştürdük. İzlenimlerimizi yazımızda sizlerle paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Invertor Nedir, Ne İşe Yarar?

DC akımı AC’ye çeviren, daha basit bir ifade ile pil cereyanını şehir cerayanına dönüştüren Invertorler sayesinde akü gücüyle elektronik cihazlar çalıştırmamız mümkün. Videomuzda test ettiğimiz Autoware araç içi invertor sayesinde aküden aldığımız cerayanla cep telefonumuzu veya dizüstü bilgisayarımızı şarj edebilir, aydınlatma ihtiyacımızı karşılayabiliriz.

Sürdürebilir bir enerji kaynağı olarak kullanmak adına akümüzü gündüzleri şarj edebilmek için solar (güneş) paneli edinip, şarj kontrol üniteleri ile akümüzü gündüzleri güneş ışığı ile şarj edebiliriz. Böylece şebeke elektriğine ihtiyaç duymadan bilgisayarımız ve elektronik cihazlarımızı 7/24 çalıştırabiliriz.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu