Bilgisayar & İnternet

Çok Amaçlı, Kumandalı Selfie Çubuğu BW-BS4’ü İnceledik!

BW-BS4 Tripod, Selfie Çubuğu

145-150 ₺
BW-BS4 Tripod, Selfie Çubuğu
8.6

Malzeme Kalitesi / Sağlamlık

8.8/10

Sarsıntı / Stabilizasyon

8.5/10

İşlevsellik ve Kullanım

9.0/10

Fiyat

8.0/10

Avatantajları

  • Dönebilen başlık
  • Her telefona uyumlu BT kumanda
  • Tripod özelliği

Özçekim tutkunlarının ve Youtube için VLOG hazırlayanların oldukça ilgisini çekeceğini düşündüğümüz Blitzwolf BS4 çok amaçlı, bluetooth kumandalı selfie çubuğunu sizler için inceledik.

Çin’den alışverişin sıkça tercih edilen B2C platformlarından biri olan Banggood’dan ürünlerini dünyaya pazarlayan Blitzwolf, fiyatı ve kalitesiyle kullanıcıların beğenisini kazanan bir Çin markası. En gözde ürünü olarak görülen BW-BS4 çok amaçlı selfie çubuğu inceleme ekibimizin bu haftaki konusu oldu. Özçekimciler ve video bloggerların ihtiyacını tek bir üründe gideren BS4 ile ilgili izlenimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

BW-BS4 Kutu Açılımı

BW-BS4 çok amaçlı selfie çubuğumuz ince ve zarif kutusundan kızağındaki kumandası, USB şarj kablosu ve kullanım kılavuzunu çıkararak incelememize başlıyoruz.

Kutunun hemen arkasında BS4 özelliklerinin listelendiğini görüyoruz.

  • Tutucu kafanın 360 derece dönebilmesi
  • Tutucu kafanın ‘evrensel’ olması yani tüm telefonlarla uyumlu olması
  • Tripod gibi kullanılabilmesi
  • Şarj edilebilir uzaktan kumandaya sahip olması


BW-BS4 çok amaçlı selfie çubuğunun önemli özellikleri arasında yer alıyor.

Malzeme Kalitesi Kendini Belli Ediyor

“Çin malları kötüdür, işe yaramaz” klişesinin kısmen haklı olduğu durumlar olsa da BW-BS4’ü kesinlikle bundan bariz tutmak gerekiyor. Zira ürünü elimize alır almaz güzel bir işçilik ve sağlam bir malzeme ilk dikkatimizi çeken detay oldu. Uzayan alüminyum çubuklar ve şık gövde tasarımı oldukça hoşumuza gitti.

Yumuşak Malzemeden Yapılmış Tutucu Yüzey Telefonumuzun Yıpranmaması Adına Çok Önemli

Selfie (öz çekim) çubuklarında ilk dikkat ettiğim şey telefonu sıkıştırdığımız yaylı kıskacın uç kısmı oluyor. Nitekim burası sert malzemelerden yapıldığı zaman telefonumuzu çizip, zarar verebilmekte. BW-BS4’ün kullandığı yumuşak ve sağlam malzeme bu noktada bizden tam not aldı. Yüzeyi sıkıca tutması ve çizmemesi kullanım açısından büyük önem taşıyor.

Tutucu kafanın aşağı yukarı sabitlenmesi için konulan sıkıştırıcı ise gerek VLOG’cuların gerek ise selfie (özçekim) tutkunlarının oldukça işine yarayacak.

Hem Tripod Hem De Gimbal Gibi Kullanım Rahatlığı BS4’ü Video Bloggerlar İçin Cazip Kılabilir!

Üç yaprak ayrılan gövdesiyle tripoda dönüşen BW-BS4 telefonunu bir yere sabitleyerek “Nasıl Yapılır?” video blogu çekmek isteyenlerin ihtiyacına cevap verecek düzeyde. Dönebilen ve sabitlenebilen tutucu kafa sayesinde hareketli yürüyerek çekim yapmak isteyenlere sarsıntısız bir çekim imkanı vermesi ise selfie (özçekim) ile pek arası olmayan fakat dağda bayırda çekim yapmak isteyenler için önemli bir imkan.

Şarjlı Bluetooth Kumandayla Telefonunuzu Uzaktan Çekime Hazırlayın!

Gövdedeki kızağa yerleştirilmiş ve hafifçe yukarı kaydırılarak çıkarılabilen BT uzaktan kumanda, özçekim yapılacağı zaman gövdede sabit kullanılabileceği gibi VLOG ve benzeri çekimlerde ise çıkarılarak uzaktan çekim için kullanılabiliyor. Cihazımızın ses +/- tuşlarını harekete geçiren kumandamızı açmak için üzerindeki düğmeye 2-3 saniye basılı tutuyoruz. Mavi ışık yanıp sönüyorsa kumandamız çalışmaya başlamış demektir. Ardından akıllı telefonumuzun bluetooth özelliğini açarak sadece saniyeler için eşleme işlemini yapabiliriz.

Uzaktan kumandayla çekim yapabilmeniz için akılı telefonunuzun ses +/- tuşlarının fotoğraf ve video çekme/durdurma özelliğine sahip olması gerekmektedir. Akıllı telefonunuz ses +/- tuşlarıyla fotoğraf/video çekmiyorsa üçüncü parti uygulamalarla ses tuşlarınıza bu görevi atabilirsiniz.

BT uzaktan kumandanızı telefonunuzun şarj aletiyle şarj etme imkanınız var. Android cihazlarınızı şarj ettiğiniz adaptörleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

%17 İndirim kuponu kazanmak isterseniz aşağıdaki kutucukta bulunan Tweet veya Beğeni yaparak kodun açılmasını sağlayabilirsiniz. Beğeni ya da Tweet yaptıktan 4-5 saniye sonra kodunuz otomatik görünecektir.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu