Bilgisayar & İnternetBilhos Yazılım

Bilgisayarınız Elektrik Faturanıza Ne Kadar Yük Oluşturuyor?

Bilgisayar Çok Elektrik Harcar Mı? tartışmasına nesnel verilerle son noktayı koyacak uygulama Bilhos mutfağından Google Play mağazasına sunuldu.


Bilgisayarım Ne Kadar Elektrik Harcıyor? uygulaması bilgisayarlarımızın ve diğer elektronik cihazlarımızın aylık elektrik faturamıza kaç TL’lik bir etkisi olduğunu kolayla ölçümlememize yarıyor. Tek yapmamız gereken cihazın watt değeri, günlük kullanım saati ve ayda kaç gün kullandığımızı ilgili alanlarla girmek.

 

İlgili Makaleler

Saniyeler içerisinde sonucu ekrana yazdıran uygulamamızın çalışması için mutlaka akıllı telefonunuzdan internet bağlantısı bulunmalı. Bilgisayarımızın ne kadar elektrik harcadığını hesaplayabilmek için Power Supply (Güç Kaynağı) üzerinde yer alan watt değerini (dizüstü bilgisayarın ise şarj makinesinin üstünde yer alıyor) girmek gerekiyor. Fakat şöyle bir durum var ki etiket üzerinde yer alan watt değeri maksimum bir değer olup bilgisayarlarımız sürekli bu watt değerinde elektrik harcamaz. Örneğin Word ortamında yazı yazarken çektiğimiz watt değeri ile GTA V oynarken çektiğimiz watt değeri arasında büyük fark vardır. Hesaplama yaparken bu hususa da dikkat etmek gerekiyor.

Uygulama ile sadece bilgisayarlarımızın değil kullandığımız tüm elektronik cihazların elektrik maliyetini hesaplamak mümkün. Yeter ki watt değerini doğru girin!

Bilhos ürünü olan Bilgisayarım Ne Kadar Elektrik Harcıyor? uygulaması ile ilgili tüm görüş ve eleştirilerinizi yorum kısmından bizlerle ve diğer takipçilerimizle paylaşabilirsiniz!

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu