Nasıl Yapılır

E Devlet Para Yardımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

E devlet para yardımı uygulamalarından faydalanmak için yapmanız gerekenleri anlaşılır kılacak güzel bir rehber hazırladık.


E-devlet uygulamalarının gelişimi ve çeşitlenmesiyle sosyal yardım başvuruları başta olmak üzere pek çok para yardımlarına internet ortamından başvurmak da mümkün hale geldi. Pandemi ortamında riske girmeden internet ortamı rahatlığında çeşitli sosyal yardım programlarına başvurabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Başvuru Yapabileceğiniz Para Yardımı Programları

  • Pandemi Yardımı Başvurusu
    E-devlet’e giriş yaptıktan sonra arama alanına “pandemi” anahtar kelimesini yazın. Çıkan ilgili bağlantıya tıklayın. Gerçeğe aykırı beyanda bulunmanın cezai sorumluluk getirdiğinin bilincinde olarak formda çıkan verileri doldurmanız gerekecektir. Pandemi yardımı programı sistemde yoğunluk oluşmasını engellemek maksadıyla kimlik numarasının son hanesine göre belirli günlere ayrılmıştır. Gününüzü kaçırdıysanız endişe etmeye gerek yok. Cumartesi ve Pazar günleri ayrım yapılmaksızın tüm vatandaşların başvuru yapmasına izin verilmektedir.
  • SGK Şahıs Ödemeleri Başvurusu
    Sağlık yardımları ödemesi alabilmek için öncelikle şahıs ödemeleri için banka hesabı tanımlama işleminin yapılması gerekmektedir. E-devlet kapısına giriş yaptıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sahis-odemeleri-banka-hesabi-tanimlama adresine giderek adınıza kayıtlı banka hesaplarını görüntüleyebilir ve ödeme almak için dilediğiniz bir bankadaki hesabınızı seçebilirsiniz.

 Herhangi bir ödeme yapılıp yapılmadığını sorgulamak için ise https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sahis-odemeleri-sorgulama bağlantısını kullanabilirsiniz.

Geçmişe dönük sorgulama yapmak için de https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sahis-odeme-goruntuleme bağlantısına giderek bir tarih aralığı belirtebilirsiniz.

SGK Şahıs ödemeleri aşağıda listelenen para yardımlarını içine almaktadır.

E-devlet para yardımı uygulamaları genellikle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çatısı altında sunulmaktadır. Bakanlığın e-devlet üzerinde bulunan ilgili sayfasını takip ederek gelişmelerden daha hızlı haberdar olabilmek mümkündür.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu