Bilgisayar & İnternetNasıl Yapılır

Et İşareti Nasıl Yapılır, @ İşareti Yapmanın Alternatifleri * 2021

et işareri nasıl yapılır
Et işareti
kullanıcı ve alan adı ilintisini ifade eden köklü bir internet simgesidir. Bu yazıda @ et işaretinin klavyeden yazımı ile ilgili alternatifler ve yaşanan sorunlara dair çözüm önerileri bulabileceksiniz.

Et İşareti (@) Nasıl Yapılır?

Et işareti alan adı ve kullanıcı aidiyetini sembolize eder. Diğer bir tanımla ana makine ve kullanıcı adını ifade ederken kullanılan bir ayraçtır. Bu terminolojik simge Türkçe’ye görünümü baz alınarak “Kuyruklu A” şeklinde geçmiştir.. Örneğin [email protected], Ahmet kişisinin microsoft.com ağında adres sahibi olduğunu bize anlatır. Standart bir Türkçe Q klavye kullanıyorsanız Alt Gr + Q tuşlarına birlikte basarak et işaretini yapabilirsiniz. İlaveten Alt+64 kısayolu ile de et işareti yapmak mümkündür. Klasik usulleri deneyerek (@) et işaretini kopyala-yapıştır metodu ile de kullanılabilirsiniz.


Et İşareti Yapamıyorum Sorun Ne Olabilir?

  • Her ne kadar Türkçe klavye kullansanız da yazılımsal olarak giriş dili US İngilizce ise Alt Gr+Q kombinasyonuyla et işareti yapamayabilirsiniz.

    Çözüm: Bu durumda Shift+2 (Nümerik alandaki değil harflerin üzerinde yer alan rakam tuşları kullanılmalıdır)

  • Klavyenizde fiziksel bir problem olabilir.
    Çözüm: Klavyenizi sökerek ilgili tuşlarda herhangi bir temas sorunu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu