AdvertorialBilgisayar & İnternet

Kartvizit Gibi Tanıtım Yazısı Olmaz!


Adeta kartviziti andıran, daha ilk bakışta “Ben parayla yayınlatıldım” izlenimi veren tanıtım yazılarının arama motorlarında yükselişine herhangi bir faidesi olmadığı gibi Google nazarında da kötü bir izlenime sebebiyet verir.

Direkt olarak bir hizmeti veya web siteyi öne çıkaran yazılar aslında bizim anladığımız manada tanıtım yazısı değildir ve yayıncı sitede tarafından (Sponsor İçerik) eklemesiyle yayına alınmalıdır. (Aksi takdirde yayıncı için de SEO riski taşır.) Google bu tür yazıları reklam olarak değerlendireceği için SEO babında olumlu bir tesiri olmaz.
Tanıtım yazısı esasen başlıkta ele alınan konuya dair özgün ve doğal olarak hazırlanan içeriğin içerisinde yerinde ve doğru bir biçimde linkleme yapılarak hem yayıncının hem de link verilen sitenin karşılıklı olarak SEO gelişimi sağladığı bir mecra olmalıdır.

Özetle;

“X sitesi çok iyi bir sitedir. Her istediğinizi X sitesinde bulabilirsiniz. X sitesine şu bağlantıdan girebilirsiniz.” şablonundaki bir tanıtım yazısı hangi sitede yayınlanırsa yayınlansın tipik bir Advertorial’dir ve trafiğinizi artırsa bile SEO’nuza müspet bir etkisi olmaz.

Kelime hesabı yapmadan, içeriği reklama boğmadan hem yayıncıya hem de tanıtım yazısı yayınlatana SEO ölçeğinde ivme kazandıracak PROFESYONEL TANITIM YAZISI HAZIRLAMA VE DANIŞMANLIK HİZMETİ‘ni kısa bir süreliğine sembolik bir fiyata sunuyoruz.

Uzmanlık Alanımıza Giren ve 24 Saat içinde Teslim Edebileceğimiz Bazı Alanlar

  • Bilişim Teknolojileri (GENEL)
  • Bilgisayar ve İnternet Sorunlarına Dair Çözümler
  • Android ve Mobil Uygulamalar
  • Ses ve Görüntü Sistemleri
  • Ücretli/Ücretsiz Windows, Linux Uygumalarına Dair Rehber Anlatımlar ve İpuçları
  • Bilişim Hukuku
  • Bilişim Ürünlerine Dair e-Ticaret
  • Bilişim Hukuku

 

Uzmanlık Alanımıza Girmeyen Konularda İlave Okumalar Yapmamız Gerektiği İçin Bu Tür Yazıların Teslim Süresi Uzayabilmektedir.

Ayrıca;

Oluşturduğumuz profesyonel tanıtım yazısı içeriği hangi web sitesinde yayınlanırsa SEO’muza pozitif etkisi daha iyi olur?

sorusu üzerine de düşünmeliyiz.

Takdir edersiniz ki bir internet blogunun bir av malzemesi sitesine verdiği tanıtım yazısı trash (çöp) içerikten başka bir şey değildir. Bu konuda da tanıtım yazısı hazırlama hizmetimize entegre olarak danışmanlık hizmeti de vermekteyiz.

Profesyonel tanıtım yazısı hazırlama ve danışmanlık hizmetini oldukça uygun fiyata sizler için sunuyoruz. Detaylı bilgi almak için yazımıza yorum bırakabilir veya İLETİŞİM sayfasından bizlere form aracılığı ile elektronik posta gönderebilirsiniz.

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu