Bilgisayar & İnternet

Web Siteniz İçin İleri-Geri Sayım Aracı Yapın!

Özellikle konser, toplantı vb. etkinlikler için web sayfası hazırlayanların en çok arzu ettiği bir şeydir geri sayım araçları. Yani belirlediğimiz ileri bir tarihe ne kadar yaklaştığımızı gösteren bir web bileşeni olsa ne kadar işimize yarardı değil mi?

Aslında çok uzağımızda değil. Sizler için inceledik.

Countdown özelliği ile belirlediğimiz bir tarihe ne kadar yaklaştığınızı gösteren güzel bir widget (bileşen) hazırlayabilirsiniz. Örneğin “X göstesine 3 Ay 2 Hafta 2 Gün 1 Dakika Kaldı!” gibi.

İlgili Makaleler

Count Up özelliği ile de geçmişe yönelik belirlediğiniz bir tarihin üzerinden ne kadar zaman geçtiğini gösteren güzel bir widget (bileşen) oluşturabilirsiniz. Örneğin “X şirketi 2 yıl 1 Ay 3 Gün 2 Saat önce kuruldu!” gibi. Bilhos için de sağ üst köşede benzer bir şey oluşturduk.

Yapmış olduğunuz widget (bileşenler)leri Embed (yerleştirme) koduyla web sayfanızda istediğiniz bir yere uygulayabilirsiniz.


Kullanımı gayet basit ve sade. Yukarıdaki videomuzda da detaylıca anlattık.

Videodaki Siteye Ulaşmak İçin
(Beğeni, Tweet veya +1 yapmanız yeterlidir. Link otomatik olarak görünecektir.)

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör fotoğrafı

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu