AdvertorialBilgisayar & İnternet

Web Tasarım

Dijital çağda yaşamamız sebebiyle işletmelerin web tasarım ajansı ihtiyaçları artmaktadır. Sadece internet sitesine sahip olmak rakiplerinin önüne geçmelerine yeterli olmaz. Sitenin web tasarımının da oldukça şık ve kullanıcı odaklı olması gerekir.

Bir firmanın kurumsal kimlik kazanmasında web sitesinin rolü büyüktür. Profesyonel bir tasarımla yapılan internet sitesi her zaman daha fazla müşteri ve daha fazla kazanç demektir. Ayrıca sunulan hizmetler ve firmanın kurumsallığı da site üzerinden kullanıcıların önüne serilmelidir.


Web sitesi kurulumunda en iyi desteği sunan White Seo Bilişim pek çok işletmenin dijital dünyaya açılmasını sağladı. Kurumsal web tasarım ajansı kimliği ile her firmanın sadece ülkemizde sınırlı kalmayarak tüm dünyadan yeni müşteriler kazanmasına imkan tanıdı. Firma web tasarım desteğini pek çok detaylarla birlikte sunar.

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir internet sitesinin sahip olması gereken birçok özellik vardır. Sizin için bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Responsive Görünüm

Çağımızda internet üzerinden gerçekleştirilen aramaların %86’sı mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle web tasarımının mobil uyumlu olması çok önemlidir.

White Seo bu hususu iyi bildiğinden tasarım çalışmalarında responsive görünüm olmasına dikkat eder. Böylelikle internet sitesi hem mobil hem de masaüstü cihazlarla uyumlu bir görünüm içerisinde olur. Responsive görünüme sahip web siteleri her zaman daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilir.

Grafik Tasarımı

Her internet sitesinin bir kısmında grafik tasarımları bulunur. Kullanıcı odağını artıracak en önemli çalışmalardan biri de bu grafik tasarımlarıdır.

İşletmenin grafik tasarımcıları sitenin grafik tasarımlarını ince bir işçilikle dizayn eder. Kullanıcıların ilgisini artıracak ve sizinle iş yapma isteğini artıracak bu detay profesyonellik gerektiren bir iştir.

Açıklayıcı Görseller

Görsel tasarımların akılda kalıcı olması, sunulan hizmetleri yansıtması, firmanın vizyonu ve daha pek çok inceliği yansıtması gerekir. Ayrıca açıklayıcı görseleler ziyaretçilerin daha fazla beğenisini sağlar.

Bir diğer önemli nokta ise, görsellerin firmanın iş kolu ile alakalı olması ve özgün olması gerekir. Bunu bilen White Seo tasarımcıları gerek yerinde çekim gerekse özgün görsel hazırlamaya önem verir. Bu detay ile rakiplerinizden ayrışmanızı ve sektörünüzün lideri olmanızı hedeflerler.

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir web tasarımın profesyonel olması, şık ve minimalist olması oldukça önemlidir. Ancak bunlarla sınırlı olmayacak kadar fazla detaya da sahip olması gerekir. Tasarımın oluşturulmasında ve sitenin kurulmasında oldukça kapsamlı ve tecrübe gerektiren işlemler bulunur.

Bu işlemlerin her birisi ayrı bir profesyonellik gerektirir. White Seo Bilişim bu nedenle oldukça geniş ekip arkadaşlarına sahiptir. Bu ekiplerin hepsi ayrı olarak belirli alanlarda uzman kişilerden oluşur. Bu uzmanların site yapımında ince işçilik uyguladıkları huşular ise aşağıda sıralanmıştır.

SEO Uyumlu Çalışmalar

Bir web sitesinin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) uyumlu çalışmalara sahip olması Google, Bing ve Yandex gibi arama motorlarında daha üst sıralarda görünüm elde etmesini sağlar. Bu nedenle SEO dostu içerikler oldukça önemlidir.

Doğru anahtar kelimelerin kullanılması, görsellerin tasarlanması, meta açıklamaları ve daha pek çok detaylar SEO uyumu için gereklidir. White Seo’nun uzmanları bu detayların hepsine pürüzsüz bir çalışma yapar.

Sosyal Medya Uygulamaları ile Entegrasyon

Büyük kitleler sosyal medya platformlarında bulunur. Bu nedenle bu kitlelere ulaşmak daha fazla potansiyel müşteri demektir. Sosyal medya ile entegre olmuş bir web sitesi her zaman daha fazla müşteri kazanımına yol açar.

Firmanın en büyük amacı sunduğu hizmet sonrası müşterilerinin daha fazla müşteri kazanmasıdır. Bu nedenle sitenin kurulumunda sosyal medya ile entegrasyonu sağlayarak daha fazla ziyaretçilerin siteye çekilmesini hedefler.

Kullanıcı Odaklı Tasarım ve İçerikler

İyi bir internet sitesinde olmazsa olmaz kullanıcı odaklı içerik ve tasarımdır. Bu içerikler kullanıcıların beğenilerini ve beklentilerini kazanacak şekilde olması çok büyük öneme haizdir.

Beğenilen içerikler ayrıca açıklayıcı ve bilgilendirici olması site üzerinden kazanılan daha fazla müşteri anlamına gelir. White Seo Bilişim’in yaptığı tüm çalışmalar kullanıcı odağını temel alır.

Hız Optimizasyonu

Hızlı yükleme sürelerine sahip web sayfaları daha ilgi çekici olur. Buda kullanıcıların sıkılmadan sayfalar arası geçiş yapmasını sağlar.

Hız optimizasyonu teknik bilgi ve ciddi bir emek gerektiren bir işlemdir. White Seo’nun web developer (web geliştirici) ekibi hız optimizasyonlarında usta dokunuşlar yapar. Bu sayede siteni hızı maksimum seviyelerde olur.

www.whiteseobilisim.com

Bilgisayar ve İnternet Dünyasına Dair Her Türlü Soru veya Sorununuzu Soru Sor sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız En Kısa Sürede Cevaplanacaktır.

Editör

İletişim Fakültesi mezunu, dijital içerik üreticisi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu